Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchnia "Colony" marki Scavolini. Białe meble optycznie powiększają pomiesczenie. Fot. Scavolini

Mała kuchnia z jadalnią - sprytna i ładna

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 25 wrz 2014 09:30 (aktualizacja: 27 wrz 2014 18:01)

Mała kuchnia z jadalnią coraz częściej bywa ucztą dla oczu zwłaszcza od czasu, gdy na nowo odkryliśmy przyjemności wspólnego spożywania posiłków. Producenci mebli prześcigają się w pomysłach na oryginalne i sprytnie urządzone jadalnie nawet w małych mieszkaniach.

Osoby mieszkające w blokach, w których kuchnia często bywa niewielka nie mają możliwości wstawić do niej rozbudowanego zestawu do jadalni – zazwyczaj wystarcza im stół z paroma krzesłami.  Taka kuchnia to wyzwanie dla wyobraźni projektanta, można ją jednak umiejętnie połączyć z jadalnią, tworząc całkiem sporą strefę spożywania posiłków.

Współczesna jadalnia w takim rozumieniu to najczęściej widoczne ze wszystkich stron i z wielu miejsc w domu stół i krzesła – co więcej stół i krzesła, które często muszą sobie radzić na co dzień bez odświętnego „kostiumu” w postaci obrusa i wytrzymywać porównanie z mniej lub bardziej interesującym i eleganckim sąsiedztwem. Czy w takiej sytuacji takie miejsce może pozostać nudnym, prostym blatem na czterech nogach? Zdecydowanie nie! Producenci kuchni szybko dostrzegli tę rynkową potrzebę i tworzą sprytne pomysły na zaaranżowanie miejsca do spożywania posiłków.

Naszym zdaniem najlepiej prezentują się stoły o owalnych lub elipsoidalnych kształtach, montowane bezpośrednio do kuchennych blatów. Nie zapominajmy też, że w wąskiej i małej przestrzeni dużo lepiej prezentują się nowoczesne meble o jasnych kolorach i prostej linii.

Zachęcamy do obejrzenia naszej galerii.  

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA