Meble.com.pl - komfort na miarę

Czerń i biel to bardzo stylowe połączenie kolorów. Aby optycznie nie zmniejszyć małej kuchni, warto wybrać taką kolorystykę w formie połyskujących powierzchni. Projekt: Katarzyna Mikulska-Sękalska. Fot. Bartosz Jarosz

Mała kuchnia. Zobacz 20 pięknych, polskich wnętrz

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 16 lut 2016 09:05 (aktualizacja: 17 lut 2016 08:13)

Urządzenie kuchni w bloku wcale nie jest skomplikowane. Nawet niewielką przestrzeń można zaaranżować modnie i funkcjonalnie. Zobacz 20 pięknych zdjęć z polskich wnętrz.

W mieszkaniach najczęściej nie mamy zbyt wielkiej przestrzeni do zagospodarowania na kuchnię. Są to często wąskie pomieszczenia, elementy ściany na aneks lub małe wnęki. Jednak nawet przy małym metrażu lub z pozoru nieustawnej przestrzeni, można stworzyć modną i funkcjonalną aranżację. 

W małych mieszkaniach doskonałym rozwiązaniem jest połączenie kuchni z salonem. Można wówczas oddzielić pomieszczenie kuchenne od pokoju dziennego barkiem lub niewielką wyspą. Polacy do małych wnętrz chętnie wybierają zabudowę w kształcie litery L. Daje ona możliwość łatwego zaaranżowania przestrzeni kuchennej z uwzględnieniem stref. Ponadto, w chwili, kiedy pozostanie przy kuchni jedna wolna ściana, możemy przy niej wygospodarować miejsce na niewielki stolik jadalniany. 

W małych wnętrzach doskonałym sposobem na kuchnię jest także zaaranżowanie jej w formie aneksu. Tradycyjnym sposobem możemy wybrać osobną dolną i górną zabudowę, która przedzielona będzie blatem roboczym, jednak jeśli potrzebujemy więcej miejsca do przechowywania, warto zagospodarować całą ścianę. Szafkami kuchennymi zabudowuje się wówczas pełną ścianę, pozostawiając jedynie wnękę na blat, który znajduje się pomiędzy dwoma wysokimi słupkami. Szafki sięgające aż do sufitu zapewnią dużą ilość miejsca do przechowywania, ale również aranżacja kuchni będzie pełniejsza i bardziej harmonijna. 

Zobaczcie, jak niewielkie kuchnie urządzają Polacy.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA