Meble.com.pl - komfort na miarę

Jasne kolory optycznie powiększą małą kuchnię. Projekt: Agnieszka Ludwinowska. Fot. Bartosz Jarosz

Mała kuchnia. Zobacz, jak ją urządzić

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 11 marz 2017 07:54

Małe pomieszczenia wydają nam się trudne do urządzenia. Szczególnie, jeśli mowa o kuchni, która ma zapewniać dużo miejsca do przechowywania. Pomożemy dziś rozwiązać ten problem.

Od kuchni najczęściej oczekujemy wiele miejsca do przechowywania, abyśmy mogli pomieścić wszystkie garnki, pojemniki, zapasy żywności i wiele, wiele innych rzeczy. Dlatego też, urządzając małą kuchnię, warto pomyśleć o wysokiej zabudowie. Ciekawym rozwiązaniem będzie jeden wysoki słupek lub szafki wiszące poprowadzone aż do sufitu. Z pełną zabudową jednak nie należy przesadzać, bowiem zbyt duża ilość wysokich szafek i gładkich powierzchni, może optycznie zmniejszyć kuchnię, a tego chcielibyśmy uniknąć.

Do małej kuchni najlepsze będą jasne kolory frontów. Doskonale sprawdzi się biel, beże czy jasne szarości. Aby jasna kuchnia nie wydawała się zimna, można ją połączyć z elementami jasnego drewna, np. blatem lub dodatkami. Praktyczniej będzie, jeśli jasne fronty będą wykonane na wysoki połysk. Z łatwością się je czyści, podobnie, jak szkło nad blatem czy płytki szkliwione o dużych formatach.

WASZE KOMENTARZE (5) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA