Jasne kolory optycznie powiększą małą kuchnię. Projekt: Agnieszka Ludwinowska. Fot. Bartosz Jarosz

Jasne kolory optycznie powiększą małą kuchnię. Projekt: Agnieszka Ludwinowska. Fot. Bartosz Jarosz

 • Autor: Marta Ustymowicz
 • 11 marz 2017 07:54

Mała kuchnia. Zobacz, jak ją urządzić

Małe pomieszczenia wydają nam się trudne do urządzenia. Szczególnie, jeśli mowa o kuchni, która ma zapewniać dużo miejsca do przechowywania. Pomożemy dziś rozwiązać ten problem.

Od kuchni najczęściej oczekujemy wiele miejsca do przechowywania, abyśmy mogli pomieścić wszystkie garnki, pojemniki, zapasy żywności i wiele, wiele innych rzeczy. Dlatego też, urządzając małą kuchnię, warto pomyśleć o wysokiej zabudowie. Ciekawym rozwiązaniem będzie jeden wysoki słupek lub szafki wiszące poprowadzone aż do sufitu. Z pełną zabudową jednak nie należy przesadzać, bowiem zbyt duża ilość wysokich szafek i gładkich powierzchni, może optycznie zmniejszyć kuchnię, a tego chcielibyśmy uniknąć.

Do małej kuchni najlepsze będą jasne kolory frontów. Doskonale sprawdzi się biel, beże czy jasne szarości. Aby jasna kuchnia nie wydawała się zimna, można ją połączyć z elementami jasnego drewna, np. blatem lub dodatkami. Praktyczniej będzie, jeśli jasne fronty będą wykonane na wysoki połysk. Z łatwością się je czyści, podobnie, jak szkło nad blatem czy płytki szkliwione o dużych formatach.


WASZE KOMENTARZE (5) + DODAJ KOMENTARZ

  • nelka, 2017-06-27 14:22:09
  Bedę latem robić remont kuchni i szukam inspiracji i w necie i w salonach ;) Mebli bedę tez szukałam to będzie taki generalny remont.
  • maja, 2017-06-19 11:13:54
  Modułowe meble z Agaty można dowolnie zestawiać, przestawiać, dostawiać do nich następne cześć albo rezygnować, według mnie są super.
  • uliczka, 2017-06-18 20:24:21
  Ja tez mam urządzoną kuchnię ich modułowymi meblami i nie spodziewałam sie, że bedzie to w efekcie końcowym tak dobrze wyglądać.
  • Tojka, 2017-03-29 08:27:13
  Te modułowe są super , jestem ciekawa jak w mojej kuchni wyglądałyby :)
  • joa, 2017-03-14 13:09:37
  My do swojej małej kuchni musieliśmy kupić meble modułowe w Agacie, ale nawet fajnie nam wyszło bo każdy kąt został zagospodarowany

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce