Meble.com.pl - komfort na miarę

Białe meble doskonale sprawdzą się w małej łazience. Biel optycznie powiększa pomieszczenia. Wysokie szafki typu słupek zapewnią z kolei wiele miejsca do przechowywania. Fot. IKEA

Mała łazienka. Wybierz funkcjonalne meble

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 10 wrz 2014 10:10 (aktualizacja: 11 wrz 2014 08:24)

Mała łazienka to koszmar mieszkań w blokach. Zazwyczaj nie da się w niej ustawić dużej ilości mebli, a o zamontowaniu wanny można w ogóle zapomnieć. Dlatego warto wiedzieć jakie meble wybierać, aby funkcjonalnie zagospodarować niewielką przestrzeń.

Któż z nas nie chciałby mieć ogromnej łazienki, na środku której stoi piękna wanna. To marzenie niejednego z nas. Rzeczywistość jest jednak inna i mieszkając w bloku nie zawsze można się poszczycić łazienką pokaźnych rozmiarów. Dlatego należy ją odpowiednio i mądrze zagospodarować, aby wykorzystać każdy skrawek miejsca.

Pierwszorzędną sprawą w małej łazience są odpowiednie meble. Niestety o wszystkich odkrytych półkach można zapomnieć, bowiem na niewielkim metrażu znacznie lepiej sprawdzą się zakryte szafki. Konieczna będzie więc szafka zamykana pod umywalkę, a jeśli mamy miejsce, to warto wstawić do małej łazienki także szafkę typu słupek. Jest ona wysoka, relatywnie wąska, a mimo wszystko daje wiele miejsca do przechowywania.

Warto także skupić się na wyposażeniu szafek jakie wybieramy do łazienki. Specjalne separatory czy przegródki pozwolą na poukładanie wszystkich niezbędnych rzeczy i jednocześnie ułatwią utrzymanie porządku. W łazienkach, podobnie jak i w kuchniach, egzamin celująco zdają szuflady typu cargo, ponieważ można w nich wiele zmieścić.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA