Meble.com.pl - komfort na miarę

Ciekawym pomysłem w sypialni jest zabudowa za łóżkiem. Dzięki niej wnętrze zyskało oryginalny wygląd i miejsce do przechowywania. Projekt: Jolanta Kwilman, Agnieszka Kobylańska. Fot. Bartosz Jarosz

Mała sypialnia. 10 pomysłowych aranżacji

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 15 kwi 2016 10:10

Aranżacja małej sypialni nie jest prostą sprawą. Wymaga sprytnego projektu oraz pomysłowych mebli. Zobacz sposoby projektantów na małe wnętrze.

Mała sypialnia nie jest łatwa w aranżacji. Meble, dodatki oraz kolory należy dobrać tak, aby wnętrze było funkcjonalne, a jednocześnie nie wydawało się przepełnione czy zabałaganione.  

Wystarczy kilka aranżacyjnych trików i szybko przyzwyczaisz się do niewielkiej sypialni. W małym pomieszczeniu najlepiej sprawdzą się kolekcje w jasnych kolorach, o lekkiej konstrukcji, bez odważnych zdobień i wyrazistych wzorów. Pożądana jest też mobilność, dlatego na uwagę zasługują wszelkie meble wysuwane i wsuwane, składane i rozkładane. Łóżko nie musi być królewskie. W zupełności wystarczy mebel z materacem o szerokości 140 cm. Niewielki rozmiar łóżka zrekompensuje modny, np. tapicerowany zagłówek. To wyrazisty element dekoracyjny, który przyciągnie wzrok i ozdobi ściany sypialni. Dobrym rozwiązaniem do małych pomieszczeń są też wiszące szafki nocne, które nieco zminimalizują wrażenie niewielkiej przestrzeni.  

Inne optyczne triki to lustra i oczywiście odpowiednie oświetlenie. Duże okno, wisząca lub stojąca lampa czy podświetlony sufit, powiększy i jeszcze bardziej rozjaśni niewielkie wnętrze.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA