Meble.com.pl - komfort na miarę

Najprostszym sposobem na powiększenie małej sypialni, jest zastosowanie lustra. Może być ono oparte o ścianę, powieszone na lub umocowane na drzwiach szafy. Projekt: Marcin Lewandowicz. Fot. Bartosz Jarosz

Mała sypialnia. Najlepsze pomysły z polskich domów

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 18 cze 2015 11:15 (aktualizacja: 19 cze 2015 07:57)

W sypialni spędzamy większość swojego życia. Dobrze więc, aby była urządzona przytulnie i funkcjonalnie. Zobaczcie jak w ten sposób zaaranżować małą sypialnię.

Mała sypialnia, podobnie jak każde inne małe pomieszczenie, jest trudna do urządzenia. Na szczęście są sprawdzone sposoby oraz sprytne triki, które sprawią, że będzie się ona wydawała większa, ale również stanie się bardziej funkcjonalna. 

Jednym z najważniejszych elementów w sypialni jest niepodważalnie łóżko. Jeśli mamy małe wnętrze, nie powinniśmy wstawiać do niego ogromnej ramy łóżka, która sięgać będzie od ściany do ściany. Przemieszczanie się w sypialni będzie wtedy utrudnione lub wręcz niemożliwe. Optymalnym rozmiarem materaca dla dwóch osób jest model o szerokości 14o cm, dla jednej 90 cm.

Szafki nocne to wciąż częsty element wyposażenia sypialni. Zajmują one jednak sporo miejsca, nie dając go zbyt wiele do przechowywania. Znacznie praktyczniejszym rozwiązaniem będzie panel z półkami nad łóżkiem, który sprawdzi się również jako półka na książki czy bibeloty. W małych sypialniach warto kierować się zasadą, że mniej znaczy więcej. Dobrze jest ograniczyć do minimum ilość wolno stojących dekoracji czy przedmiotów dających poczucie nieładu. Dlatego dobrym rozwiązaniem w małej sypialni są łóżka z szufladą na pościel. Schowanie grubej kołdry, a zaścielenie materaca delikatną, cienką narzutą sprawi, że wnętrze nabierze lekkości. 

Idealnym trikiem, który pozwala wydobyć z wnętrza dodatkowe centymetry są lustra. Zarówno te wiszące w ramach na ścianie, jak i oparte o nią, czy też w formie drzwi przesuwnych szafy, optycznie powiększają pomieszczenia. Warto je mieć w małej sypialni.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA