Meble.com.pl - komfort na miarę

Lakierowane powierzchnie optycznie powiększają wnętrza, dzięki temu, że odbijają światło. Projekt: Joanna Ochota. Fot. Bartosz Jarosz

Małe mieszkanie. Metody, dzięki którym powiększysz sypialnię

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 13 kwi 2015 10:05 (aktualizacja: 14 kwi 2015 07:48)

Właściciele małych mieszkań, aby je ciekawie urządzić, muszą wykazać się prawdziwym zmysłem dekoratorskim. Mała sypialnia może okazać się wyzwaniem. Na szczęście nawet na najmniejsze mieszkania są sposoby. Sprawdźcie jakie...

Prawdopodobnie czytałeś już nie raz, że w małych wnętrzach powinno się stosować jasne kolory. Jednak czy to wystarczy, aby sypialnia wyglądała na przestronną? Oprócz jasnej, świetlistej kolorystyki, warto zastosować także kilka sprytnych trików, które sprawią, że mała sypialnia będzie wydawała się większa niż jest w rzeczywistości, nie tracąc nic z funkcjonalności. 

Jednym z najważniejszych elementów w sypialni jest niepodważalnie łóżko. Jeśli mamy małe wnętrze, nie powinniśmy wstawiać do niego ogromnej ramy łóżka, ponieważ przemieszczanie się w sypialni będzie utrudnione lub wręcz niemożliwe. Optymalnym rozmiarem materaca dla dwóch osób jest model o szerokości 14o cm. 

Szafki nocne to wciąż częsty element wyposażenia sypialni. Zajmują one jednak sporo przestrzeni, nie dając wiele miejsca do przechowywania. Znacznie praktyczniejszym rozwiązaniem będzie panel z półkami nad łóżkiem, który świetnie sprawdzi się do przechowywania książek, ale nie będzie zajmował miejsca na podłodze. W małych sypialniach warto kierować się zasadą, że mniej znaczy więcej. Dobrze jest ograniczyć do minimum ilość wolno stojących dekoracji czy przedmiotów sprawiających poczucie bałaganu. Dlatego doskonałym rozwiązaniem w małej sypialni są łóżka z szufladą na pościel. Schowanie grubej kołdry, a zaścielenie materaca delikatną, cienką narzutą sprawi, że wnętrze nabierze lekkości. 

Idealnym trikiem, który pozwala wydobyć z wnętrza dodatkowe centymetry są lustra. Zarówno te wiszące w ramach na ścianie, jak i oparte o nią, czy też w formie drzwi przesuwnych szafy, optycznie powiększają pomieszczenia. Warto je mieć w małej sypialni.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA