Meble.com.pl - komfort na miarę

Sypialnia "Oren". Praktyczna szafka nocna to rozwiązanie dla osób, które lubią przed snem czytać. Z kolei pakowna szafa z wyposażona w ergonomiczne, przesuwane i bezuchwytowe drzwi dużo pomieści. Fot. Black Red White

Małe mieszkanie. Pomysłowe schowki w sypialni

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 12 sty 2015 11:41 (aktualizacja: 14 sty 2015 08:30)

Sprytna organizacja przestrzeni jest potrzebna każdemu, kto posiada małe mieszkanie. Zmieścić cały dorobek na czterdziestu metrach kwadratowych i jednocześnie nie zagracić mieszkania, nie jest łatwo. Rozwiązaniem mogą być pojemne meble do sypialni, które oferują dodatkowe miejsce do przechowywania.

Idealne meble do sypialni są nie tylko wygodne i piękne, lecz również funkcjonalne. Dzięki temu możemy mieć pewność, że pomieszczą one wszystkie rzeczy, które niekoniecznie chcemy eksponować. W małym mieszkaniu świetnie się sprawdzi łóżko z pojemnikiem na pościel lub z pojemnymi szufladami. Domeną takiego łóżka jest nie tylko wygoda lecz również pakowność. W dużych szufladach bez problemu schowamy poduszki, koce czy rzadziej używane ubrania. Po obu stronach łóżka możemy postawić też pojemne szafki nocne, które pozwolą na schowanie książek lub gazet. Oprócz tego szafka jest też udanym pomysłem na urozmaicenie wystroju sypialni - można postawić na niej budzik czy szklankę wody. 

Kolejny niezbędny element sypialni to pakowna szafa. Najlepiej kupić taką, w której zmieszczą się nie tylko ubrania, ale także pościel, ręczniki czy torby. Wewnątrz, podobnie, jak przy organizowaniu rzeczy w kuchni, należy kierować się częstotliwością używania rzeczy. Najwyższe półki warto przeznaczyć na koce lub inne, rzadziej używane przedmioty. Pamiętajmy o tym, że jeśli mieszkamy w niewielkim mieszkaniu, szafa może posłużyć do schowania odkurzacza lub deski do prasowania. Sypialnia to także idealne miejsce dla pojemnej komody. Dzięki temu zyskujemy dodatkowe miejsce do przechowywania bielizny, biżuterii, książek lub dokumentów. W szufladach możemy zastosować organizery, dzięki którym uda nam się zachować w nich porządek.

Zobaczcie nasze pomyły na funkcjonalną sypialnię. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA