Meble.com.pl - komfort na miarę

Jeśli mieszkanie jest małe, a pomieszczenia ciasne i nieustawne, warto pomyśleć o połączeniu ich w jedno duże. Jeśli oczywiście mamy taką możliwość. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz

Małe mieszkanie. Tak urządzisz strefę dzienną

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 15 sty 2016 19:34 (aktualizacja: 18 sty 2016 08:34)

Masz małe mieszkanie i nie wiesz, jak je funkcjonalnie urządzić? Koniecznie sprawdź nasze pomysły.

Urządzenie małego mieszkania to często spory problem. Szczególnie, jeśli mieszka w nim kilkuosobowa rodzina. Czy jest sposób na to, aby małe mieszkanie było funkcjonale, a przy tym urządzone modnie? Oczywiście!

Projektanci do małych wnętrz polecają wszelkiego rodzaju stałe zabudowy. Powinno się na ich rzecz rezygnować z wolno stojących mebli, które na ogół zajmują więcej przestrzeni, niżeli zapewniają miejsca do przechowywania. Stałe zabudowy, jak wysokie szafy wnękowe czy modułowe półki montowane do ściany zapewnią go zaś dużo więcej, pozwalając praktycznie uporządkować rzeczy, jakie mamy w domu. W małych wnętrzach łatwo jest stworzyć wrażenie bałaganu, dlatego też ilość dekoracji powinna być ograniczona do minimum. Ich mniejsza ilość sprawi, że wnętrze stanie się przestronniejsze. 

Nikogo nie trzeba chyba już przekonywać o zaletach jasnych kolorów. Barwy takie jak biel, beże, pastele czy jasne szarości są wprost stworzone do małych wnętrz. Rozjaśniają je i dodają im przestrzeni. Aby optycznie powiększyć mały salon, warto zastosować w nim lustra. Może to być tradycyjne lustro powieszone w eleganckiej ramie na ścianie, ale również pełna tafla szkła przymocowana do ściany, a nawet sufitu. 

Zajrzyjcie do galerii zdjęć, gdzie prezentujemy ciekawe pomysły na aranżację strefy dziennej w małym mieszkaniu. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA