Meble.com.pl - komfort na miarę

Duży, ciemny fotel to ciekawy element wnętrza. Duże okno sprawia, że miejsce wypoczynku z książką jest dobrze oświetlone. Projekt: Anna Maria Sokołowska. Fot. Bartosz Jarosz

Mały, jasny salon. 10 aranżacji, które robią wrażenie

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 11 maj 2015 14:54 (aktualizacja: 12 maj 2015 08:36)

Urządzenie małego salonu wymaga dobrego pomysłu. Pokazujemy jak w niewielkim pomieszczeniu ustawić wszystkie najpotrzebniejsze elementy i zrobić to tak, aby aranżacja robiła wrażenie.

Nawet niewielki pokój dzienny możemy zaaranżować ładnie i funkcjonalnie. Wystarczy dobry pomysł. Aby ograniczona pod względem wielkości przestrzeń nie była zagracona i "przepełniona" należy uważnie zastanowić się zwłaszcza nad wyborem mebli. W dużym salonie możemy pozwolić sobie na więcej, w małym pomieszczeniu musimy się jednak ograniczyć do mebli, które są nam naprawdę niezbędne.

Warto postawić na coraz modniejsze modułowe, które dobrze sprawdzą się i w małej, i w dużej przestrzeni. Możemy z nich złożyć, prawie jak z klocków, dowolną konfigurację, dokładnie taką, jakiej potrzebujemy. Nasz drugi typ sofy wprost stworzonej do takiego wnętrza to model na wysokich smukłych nóżkach i z wysokim, subtelnie zaakcentowanym oparciem. Taki mebel optycznie nie zabiera miejsca i prezentuje się niezwykle lekko wizualnie. Jeśli chodzi o obicie sofy, w małym salonie świetnie sprawdzą się modne szarości. Dla osób, którym taka opcja wydaje się zbyt nudna, proponujemy tkaninę obiciową w odważniejszym kolorze, np. turkusowym lub z motywem geometrycznym. Jeśli zdecydujemy się na jasną sofę, warto dobrać do niej bardziej kolorowe poduszki, np. w kwiaty lub kolorowe paski. Dodadzą wnętrzu wyrazistości oraz oryginalnego wyglądu. 

Jeśli chodzi o komody i witryny wybierajmy raczej meble minimalistyczne, o prostych formach, bez zbędnych dekoracji i w jasnych kolorach – dla ożywienia wnętrza szafki mogą mieć kolorowe fronty, na przykład z połyskliwego laminatu. Ciężkie meble o wielu zdobieniach z pewnością nie będą pasowały, lepiej więc zapomnieć o małym salonie w stylu Ludwika XIV. Lekkości i przestrzenności dodadzą również przeszklone fronty mebli, wtedy jednak należy uważać coś się nich chowa, aby nie wprowadzić niepotrzebnego chaosu.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA