Meble.com.pl - komfort na miarę

Jednym z nich jest łóżko piętrowe z biurkiem Julien oferowane przez firmę Woood. Składa się ze sporego miejsca do spania, długiego blatu, na którym starczy miejsca nie tylko na książki i zeszyty, ale i na laptop oraz czterech półek na wszystko, co potrzebne do nauki. Zajmie niewielką powierzchnię pokoju i z pewnością go nie zagraci, bo ma ażurową formę i idealne proporcje. Fot. Dutchhouse.pl

Mały pokój nastolatka. Jak go wygodnie urządzić?

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 05 lip 2016 15:19 (aktualizacja: 06 lip 2016 11:09)

Sypialnia, gabinet, garderoba, salonik i plac zabaw - tyle funkcji trzeba zmieścić w pokoju nastolatka. Urządzenie dużego pomieszczenia nie jest problemem, ale małego - to już sztuka. Producenci podsuwają nam rozwiązania, które ułatwiają to zadanie.

Jednym z nich są łóżka piętrowe. Mogą być z biurkiem lub bez. Zajmą niewielką powierzchnię pokoju i z pewnością go nie zagracą. Mają ażurową formę i idealne proporcje.Taki zestaw składa się ze sporego miejsca do spania, długiego blatu, na którym starczy miejsca nie tylko na książki i zeszyty, ale i na laptop, bywa że także z półek. 

W niewielkim pomieszczeniu sprawdzi się również łóżko, które łatwo można przekształcić w sofę. W dzień służy jako wygodna sofa, na której usiądzie nawet czwórka dzieciaków. Taki dwufunkcyjny mebel rozwiąże więc problem przyjmowania gości przez młodego domownika. Poszczególne modele mają także pojemną szufladę na pościel.

Urządzając większy pokój, nie musimy kierować się oszczędnością miejsca, jako że starczy go na wszystkie meble, z szafą włącznie. Nie kupujmy jednak zbyt masywnego, przytłaczającego wnętrze mebla. Lepiej wybrać taki, który sprawia wrażenie mniejszego i lżejszego, niż jest w rzeczywistości. 

A co brać pod uwagę, wybierając biurko? Oczywiście, czy jest funkcjonalne i jak długo posłuży, ale także, czy pasuje do stylu wystroju. Lampa biurkowa powinna mieć ruchome ramię, tak by dało się przybliżać bądź oddalać strumień światła w zależności od wzrostu dziecka i wielkości blatu. Można ją zastąpić lampą podłogową, która ustawiona przy biurku dobrze je oświetli, przeniesiona zaś w pobliże łóżka posłuży jako lampka nocna albo do czytania przed snem. A jeśli ma ciekawy wygląd, także ozdobi wnętrze. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA