Meble.com.pl - komfort na miarę

Białe meble optycznie powiększają wnętrza. Jeśli jednak nie chcemy urządzić wnętrza w zbyt chłodnym tonie, do stołu warto dopasować kolorowe krzesła. Projekt: Katarzyna Mikulska-Sękalska. Fot. Bartosz Jarosz

Mały salon z jadalnią. Piękne zdjęcia z polskich domów

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 29 sty 2016 09:56

Mały salon wcale nie wyklucza posiadania wygodnej jadalni. Zajrzyj do polskich mieszkań i zobacz, jak urządzili go inni.

Zatarcie granicy między kuchnią i salonem nie tylko sprawi, że pomieszczenie optycznie będzie wyglądało na większe, ale również pozwoli nam wygospodarować niemały kąt na jadalnię. To praktyczne rozwiązanie, które ma wiele zalet. 

Stół najlepiej ustawić bezpośrednio obok kuchni, między nią, a strefą dzienną. Nie tylko dlatego, że aranżacja będzie prezentować się spójnie, ale również z powodu własnej wygody. Przenoszenie naczyń z gorącymi potrawami, jak również uprzątnięcie stołu po obiedzie będzie prostsze, jeśli tenże stół znajdować się będzie dosłownie pod ręką. W bliskiej odległości do zlewu, kuchennego blatu, czy nawet zmywarki. 

Doskonałym wyborem do małego salonu z jadalnią, będzie stół o okrągłym blacie. Nie zajmuje on wiele miejsca, a może przy nim wygodnie usiąść czteroosobowa rodzina. Krzesła można całkowicie wsunąć pod blat, dzięki czemu między kuchnią, a salonem zyskamy swobodną przestrzeń do przemieszczania się. Podobnie jest z małymi, kwadratowymi stolikami. Te jednak często oferują nam również możliwość powiększenia powierzchni blatu dzięki funkcji rozkładania. To szczególnie przydatne, jeśli co jakiś czas przyjmujemy większą ilość gości. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA