Meble.com.pl - komfort na miarę

Narożniki zazwyczaj ustawia się w rogu pokoju, jeśli jednak chcemy wyraźnie zaznaczyć granicę między pokojem dziennym, a chociażby jadalnią, można go postawić na środku pokoju. Projekt. Anna Maria Sokolowska. Fot. Bartosz Jarosz.

Mały salon. Zobacz jak urządzają go inni!

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 19 lut 2015 10:43 (aktualizacja: 20 lut 2015 08:04)

Mały salon może doprowadzić do frustracji. Chciałbyś go funkcjonalnie urządzić, ale nie wiesz jak? Zajrzyj do naszej galerii zdjęć i zainspiruj się genialnymi pomysłami projektantów wnętrz.

Mały salon może sprawiać duże problemy, bo niby jak go urządzić, aby nie był ciasny, dawał miejsce do przechowywania różnych bibelotów, a od czasu do czasu pomieścił także większą ilość gości? Bardzo prosto!

W małym salonie sprawdzi się zasada - mniej znaczy więcej. Im mniej dużych masywnych mebli ustawimy w salonie, im mniej zagracimy je bibelotami najróżniejszej maści, tym więcej przestrzeni zyskamy. W małych salonach doskonale sprawdzają się minimalistyczne meble, o prostych, można rzec - kanciastych kształtach, oraz w jasnych kolorach. "Objętości" wnętrzu dodadzą także szklane lub lakierowane powierzchnie. 

By z łatwością pochować dużą ilość przedmiotów, której jesteśmy właścicielami, warto zdecydować się na stałe zabudowy. Szafa narożna lub wbudowane w nieustawne wnęki, szafki, zapewnią sporo miejsca do przechowywania, niemalże nie zabierając przestrzeni z pokoju. Do małych pokoi dziennych powinno się także wybierać lekkie w formie meble tapicerowane. Najlepiej sprawdzą się sofy osadzone na cienkich nóżkach i z niewysokim oparciem, jeśli jednak salon w nocy zamienia się w sypialnię, a my potrzebujemy rozkładanej sofy, warto wybrać narożnik. Ustawiony w kącie pokoju nie będzie zabierał wiele miejsca, zaś po rozłożeniu zapewni wygodną przestrzeń do spania. Pomieści także na sobie wielu gości. 

Zapraszamy do galerii zdjęć, gdzie prezentujemy małe pokoje dzienne urządzone przez polskich projektantów wnętrz. 

WASZE KOMENTARZE (3) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA