Meble.com.pl - komfort na miarę

Do małych przestrzeni dobrym pomysłem są modułowe meble. Można je dowolnie komponować i nie zajmują wiele miejsca. Projekt: Marta Kilan. Fot. Bartosz Jarosz

Mały salon. Zobacz najciekawsze polskie wnętrza

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 27 sie 2015 09:59 (aktualizacja: 28 sie 2015 08:07)

Mały i funkcjonalny salon, a do tego urządzony zgodnie z najnowszymi trendami? To jak najbardziej możliwe. Zobacz sam.

Urządzając mały salon warto kierować się zasadą - "mniej, znaczy więcej". Nie warto zagracać go dużą ilością mebli, szczególnie tych masywnych, o ciężkiej formie. Do małego salonu powinno się wybierać meble lekkie, jasne i nieprzytłaczające wnętrza. Doskonale sprawdzą się meble modułowe, które można dopasować do swoich preferencji i wymiarów wnętrza. Warto również znaczną część mebli przenieść na ściany. Półki i regały zawieszone na niej sprawią, że pokój wyda się bardziej przestrzenny.

W małym salonie powinna dominować jasna kolorystyka. Architekci wnętrz polecają szczególnie biel i ciepłe, jasne beże. Monotonię jasnych barw można w prosty sposób przełamać kolorowymi dodatkami w postaci poduszek na sofie czy dywanu z wzorem. Należy również pamiętać o oświetleniu, które jak nic innego potrafi wykreować fantastyczną atmosferę we wnętrzu, a także optycznie je powiększyć i wyeksponować jego atuty.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA