Meble.com.pl - komfort na miarę

Sypialnia utrzymana w biało-szaro-filetowej tonacji. Wnętrze w zasadzie całkowicie pozbawione elementów dekoracyjnych zapewnia komfort wypoczynku. Projekt: Agnieszka Ludwinowska. Fot. Bartosz Jarosz

Małżeńska sypialnia. Jak ją urządzić?

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 08 lip 2016 09:20 (aktualizacja: 08 lip 2016 10:09)

Aranżacja sypialni, którą dzielą dwie osoby o różnych potrzebach to wyzwanie. Jak sprawić by każdy czuł się w niej dobrze? Podpowiadamy...

Sypialnia małżeńska to miejsce kompromisów aranżacyjnych. Dwie osoby o zupełnie różnych gustach i potrzebach mają swoje, często konkretne wymagania. A to przecież miejsce, gdzie każdy powinien czuć się dobrze i komfortowo. 

Oczywiście podstawą jest łóżko z wygodnym materacem. Powinno być nie mniejsze niż 140 cm. Jeśli nasza sypialnia jest duża warto postawić na model o większej szerokości, np. 160, 180, a nawet 220 cm. Aktualnie modne są modele tapicerowane z dekoracyjnym zagłówkiem lub drewniane oparte na delikatnej ramie. Szczególnie ciekawe są niskie drewniane łóżka połączone ze stolikami nocnymi, które nie tylko ciekawie wyglądają, ale są także funkcjonalne oferują bowiem dodatkowe miejsce do przechowywania. 

Kolejnym ważnym elementem jest szafa. Zamiast dwóch oddzielnych szaf najlepiej jest zamontować jedną, która spełni potrzeby oboje małżonków. Punktem wyjścia jest odpowiedni projekt, uwzględniający indywidualne potrzeby każdej z osób. W zależności od zapotrzebowania oraz posiadanych przedmiotów w garderobie, możemy zastosować odpowiednie systemy organizacji. Mogą to być zawieszki na długie rzeczy, na krótkie typu bluzka, koszula. W szafie można przewidzieć miejsce na torebki, specjalne półki na buty oraz wieszaki na spodnie, krawaty i paski. W szafie powinny znaleźć się również szuflady, które pomogą uporządkować skarpetki, biżuterię czy bieliznę osobistą.

Sprawdź nasze pomysły na szafę małżeńską. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA