Meble.com.pl - komfort na miarę

Delikatne pastele w połączeniu z bielą i klasycznymi francuskimi meblami tworzą łazienkę jak ze snów. Fot. JWS Interiors

Marzysz o Francji? Wybierz meble w tym stylu

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 10 marz 2014 06:04 (aktualizacja: 11 marz 2014 09:04)

Absolutne przeciwieństwo minimalistycznych aranżacji. Francuski styl we wnętrzu to klasa sama w sobie. Zobacz, jakie meble czują się w nim doskonale.

Francuskie wnętrza błyszczą, ociekają bogactwem, a przepych wyłania się z każdego zakamarka. Jednak mimo wszechobecnego luksusu nie każde francuskie wnętrze musi odznaczać się przesadą. To wnętrza wystawne, sugerujące zasobność portfela właściciela, ale nie tandetne. Wszystko dzięki symetrii jaka w nich panuje, widocznej tendencji do parzystej ilości mebli i dodatków, a także dbałości o detale.

Do najpopularniejszych mebli, które wykorzystywane są do aranżacji wnętrz na styl francuski zalicza się szezlongi, sofy tapicerowane połyskującymi materiałami z ozdobnymi, rzeźbionymi nieraz nogami, a także fotele ludwikowskie – duże i masywne w swojej formie. Widoczne są także komody na zdobionych nóżkach oraz z wystawnymi uchwytami. Kształty mebli najczęściej są delikatnie zaokrąglone, bez spiczastych kantów.

Barwy dominujące we francuskich wnętrzach do jasne odcienie beży, złota, różu. Często spotykana jest także biel, która jak inny kolor, doskonale współgra ze złotymi zdobieniami. Ściany zdobione są często dekoracyjnymi tapetami, tkaninami lub gustowną boazerią. Charakterystycznym elementem są także sztukaterie oraz ozdobne gzymsy. Na każdym kroku widoczne są detale, które zostały skrupulatnie zaplanowane. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA