Meble.com.pl - komfort na miarę

Odpowiednio dopasowany materac zapewni spokojny sen i udany poranek. Fot. Cotton&Co.

Materac do spania. Jak go dopasować?

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 16 maj 2016 10:52 (aktualizacja: 16 maj 2016 10:55)

W łóżku spędzamy średnio 30% swojego życia, dlatego tak ważne jest, aby było ono wygodne. Kluczową rolę odgrywa w nim materac.

Dobór odpowiedniego materaca jest bardzo ważną sprawą. Niewygodny spowoduje, że będziemy odczuwali ból kręgosłupa, a przez to nie wypoczniemy. Powinien zapewniać odpowiednie wsparcie dla naszego ciała w zależności od różnego nacisku poszczególnych jego części oraz właściwą cyrkulację powietrza. Szukając materaca idealnego, zwróćmy uwagę z czego jest on zrobiony – naturalne materiały, takie jak bawełna, wełna, kaszmir czy jedwab pozwolą naszej skórze oddychać. Na rynku dostępnych jest mnóstwo rodzajów oraz wariantów materacy – od piankowych po sprężynowe.

Te najlepsze układają się odpowiednio pod naszym ciałem, dzięki temu, że mają różne strefy twardości i każdą sprężynę zamkniętą w osobną kieszeń (dotyczy materaca kieszeniowego). To rozwiązanie sprawia, że sprężyny są uciskane włącznie tam gdzie leży osoba, co pozwala także na samodzielny ruch pomiędzy obiema stronami łóżka. Metalowa obręcz umieszczona wokół brzegów materaca gwarantuje spójność całej konstrukcji. Rozwiązanie to sprawdza się nie tylko w przypadku, kiedy śpią na nim dwie osoby, co umożliwia zdrowy sen. Chcąc dokonać najlepszego wyboru, warto poradzić się specjalistów i osób związanych zawodowo doborem łóżek i materacy. Przykładem takiej rzetelnej firmy, która prowadzi szkolenia z zakresu doboru łóżek i wyposażenia sypialni jest Cotton&Co., mająca w ofercie angielskie łóżka i ręcznie szyte materace, spełniające standardy National Bed Federation.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA