Meble.com.pl - komfort na miarę

Dobrze dopasowany materac zapewnia komfortowy sen. Fot. Materiały prasowe Fabryka Materacy Janpol

Materac w sypialni. Jak wybrać odpowiedni?

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 10 maj 2017 08:40

Kupując materac stajemy przed wyborem materiału z jakiego będzie wykonany. Często nie wiemy, co znaczy, że materac jest termoelastyczny lub kieszeniowy. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiedni dla siebie model.

Odpowiedni materac jest kluczowym elementem dla dobrego, fizycznego i psychicznego samopoczucia w ciągu dnia. Komfortowy, zdrowy i przyjemny sen pozwala naszemu organizmowi zregenerować się i odprężyć – właściwy wypoczynek nocą przekłada się na nasze samopoczucie za dnia. Kupując materac, stajemy przed wyborem surowca, z jakiego go wyprodukowano. Warto zdecydować się na taki, który sprosta naszym indywidualnym wymaganiom.

Lateks dobry dla alergików

Lateks to naturalny surowiec z mleczka kauczukowego. Jedną z największych zalet materacy lateksowych są ich ekologiczne właściwości. – Są antybakteryjne i antygrzybiczne oraz nie gromadzą kurzu. To doskonały wybór dla tych, którzy borykają się z problemem alergii oraz osób o obniżonej odporności: seniorów, dzieci i chorych – mówi Tomasz Goc, Dyrektor Handlowy Fabryki Materacy Janpol. W połączeniu z syntetycznym lateksem, materac zyskuje niezwykłą elastyczność i trwałość struktury.

Nowa odsłona materacy sprężynowych

Wyjątkową jakość snu zapewniają materace kieszeniowe. Bazują na sprężynach, z których każda jest umieszczona w oddzielnej kieszonce. – Ugięcie jednej sprężyny nie wpływa na pozostałe. Materac kieszeniowy zapewni więc doskonały komfort parom i dopasowanie do kształtu ciał, zwłaszcza, jeśli ciężar jednej osoby znacząco różni się od drugiej – zauważa specjalista Fabryki Materacy Janpol.

Pianka, która otula

Materace piankowe to jedna z najszerszych grup materacowych w branży. Na szczególną uwagę zasługują technologie pianki termoelastycznej i Plantpur. – Oznacza to, że dopasowuje się do kształtów ciała pod wpływem nacisku oraz jego temperatury. Natomiast Plantpur to pianka zawierająca nawet do 50 proc. oleju roślinnego. Najbardziej ekologiczne, autorskie rozwiązanie – wyjaśnia Tomasz Goc, Dyrektor Handlowy Fabryki Materacy Janpol. Materac z pianki Plantpur daje poczucie otulenia, idealnie dopasowuje się do krzywizn ciała i zapewnia wyjątkowy komfort.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA