W nowoczesnych biurach niezbędne są meble z funkcją przechowywania. Fot. Mebelux

W nowoczesnych biurach niezbędne są meble z funkcją przechowywania. Fot. Mebelux

  • Autor: mg
  • 22 lut 2018 21:46 (aktualizacja: 24 lut 2018 22:07)

Meble biurowe - gdzie najlepiej przechowywać dokumenty?

Mimo postępującej digitalizacji archiwów, trudno wyobrazić sobie biuro bez tradycyjnych dokumentów. Jednak ich przechowywanie wielokrotnie nastręcza sporo kłopotów. Jak sprawić, żeby zachować porządek w dokumentacji i jednocześnie szybko znaleźć niezbędne materiały? Podpowiadamy, jak wykorzystać do tego celu meble biurowe.

Choć mówiąc o meblach biurowych, w pierwszej kolejności mamy na myśli biurka i fotele, to nie można również zapomnieć o regałach i szafach, które pozwolą nie tylko utrzymać ład w przestrzeni, ale również skutecznie archiwizować i chronić dokumenty.

Obcowanie na co dzień z wieloma dokumentami ułatwiają kontenery z szufladami i półkami, które zmieszczą się pod biurkiem, dzięki czemu nie zmniejszą przestrzeni biurowej. Bez problemu umieścimy w nich wszelkie segregatory, teczki i wydruki.

W przypadku potrzeby przechowywania ważniejszej dokumentacji, która dodatkowo wymaga długoletniego archiwizowania, niezbędne okazują się regały lub szafy, choć duże firmy wykorzystują do tego celu nawet całe pomieszczenia. Gromadzone umowy, faktury i dokumenty dotyczące pracowników wymagają odpowiedniego zabezpieczenia, stąd w szafach tego typu stosuje się zamki, a nawet szyfry. Poza tym dostęp do nich mają tylko upoważnione osoby.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce