System akustyczny Quadra firmy Bejot. Fot. Bejot

System akustyczny Quadra firmy Bejot. Fot. Bejot

  • Autor: mg
  • 01 maj 2018 16:45 (aktualizacja: 04 maj 2018 09:28)

Meble biurowe - jak zaaranżować ciche miejsce pracy?

Jednym z głównych czynników powodujących spadek koncentracji pracowników jest hałas panujący w biurze. Przez niego boli głowa, nie możemy się skupić i w rezultacie jesteśmy mniej efektywni. Czy możemy nad nim zapanować? Tak, a pomogą w tym specjalne meble i systemy akustyczne.

Wygląd naszych miejsc pracy znacząco zmienił się na przestrzeni lat. Współczesne biura projektowane są tak, aby w łatwy i szybki sposób można było zmodyfikować ich aranżację, dostosowując ją do zmieniających się potrzeb firmy. Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się również na pracę w pomieszczeniach typu open space. Wszystko to ma ułatwić komunikację między pracownikami oraz pobudzić ich kreatywność. Dynamika biura niesie jednak ze sobą również niedogodności, bowiem w otwartej przestrzeni pracownicy narażeni są na większy hałas. Rozmowy telefoniczne czy odgłosy urządzeń biurowych skumulowane w jednym miejscu to poważny problem, który przeszkadza w efektywnej pracy. Rozwiązaniem są odpowiednio zaprojektowane systemy mebli biurowych i paneli dźwiękochłonnych, które poprawiają akustykę w biurze oraz pozytywnie wpływają na samopoczucie pracowników.

Wbrew pozorom, aby poprawić akustykę w biurze, wcale nie trzeba całkowicie wytłumić hałas, wystarczy tylko wyciszyć niepożądane dźwięki. Do tego celu służą ekrany wolnostojące, podwieszane panele sufitowe oraz panele naścienne. Systemy tego typu pozwalają na kształtowanie akustyki w pomieszczeniu. Dzięki nim można na przykład oddzielić poszczególnych pracowników i tym samym obniżyć hałas związany z rozmowami telefonicznymi

Niekiedy pracownicy potrzebują cichego pomieszczenia, odgrodzonego od biurowego zgiełku. Z myślą o ich potrzebach powstały wyizolowane moduły, w których można swobodnie dzwonić lub omawiać strategie biznesowe. Dzięki odpowiedniej konstrukcji i zastosowaniu tkanin dźwiękochłonnych skutecznie chronią one przed biurowym hałasem. Zwykle moduły są lekkie i mobilne, co umożliwia szybkie przearanżowanie przestrzeni i wstawienie mebla wszędzie tam, gdzie jest aktualnie potrzebny. 

 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce