Sofa i fotel z kolekcji Hover firmy Profim. Projekt: Tomek Rygalik. Fot. Profim

Sofa i fotel z kolekcji Hover firmy Profim. Projekt: Tomek Rygalik. Fot. Profim

  • Autor: mg
  • 23 marz 2018 08:38 (aktualizacja: 23 marz 2018 12:22)

Meble biurowe - jak zaaranżować designerską przestrzeń?

Znaczną część dnia spędzamy w biurze, dlatego warto zadbać o to, by było ono nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne. Nie dziwi zatem, że nowoczesne miejsca pracy niejednokrotnie zaskakują nieszablonowym designem.

Nieciekawe wizualnie, szare miejsca pracy powoli odchodzą w zapomnienie. Projektanci wyposażenia dedykowanego przestrzeniom, w których pracujemy, coraz częściej stawiają na wyraziste kolory, oryginalne kształty i niebanalne faktury. Dzięki temu biura mogą stać się wizytówką firmy, podkreślającą jej charakter i wartości, z którymi się identyfikuje.

Funkcję reprezentacyjną w każdej firmie pełnią recepcje oraz miejsca spotkań. Pierwsze z nich można zaaranżować przy użyciu lad o fantazyjnych, niejednokrotnie bardzo zaskakujących kształtach. Z kolei sposób wyposażenia miejsca spotkań zależy od jego charakteru - w mniej formalnym świetnie sprawdzą się meble typu soft seating - sofy i fotele biurowe, a nawet specjalne pufy, zaś gdy zależy nam na poważniejszym klimacie - sprawdzi się tu standardowa sala konferencyjna z dużym stołem i dopasowanymi do niego krzesłami.

Interesującym rozwiązaniem, zapewniającym ciszę i komfort w otwartych przestrzeniach, ale też tworzącym designerski klimat wnętrza, są panele akustyczne. Pozwalają one dowolnie zarządzać akustyką w pomieszczeniach i wyizolować strefy relaksu bądź cichego miejsca do pracy, jednocześnie pełniąc funkcję atrakcyjnego dodatku.

 W nowoczesnych biurach nie może zabraknąć też miejsca na tzw. meble inteligentne, które odpowiadają na różnorodne potrzeby pracowników. To kolekcje biurek i stołów regulowanych elektrycznie. Wieloma z nich można sterować wprost z komputera lub smartfona.

Jednym z najpopularniejszych trendów w projektowaniu mebli biurowych jest customizacja. W tym przypadku klienci sami mogą wybrać np. wysokość oparcia, kolor ramy oraz tkanin. Trend szczególnie jest widoczny w przypadku sof i foteli biurowych.

 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce