Fot. Morgan&Moller

Fot. Morgan&Moller

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 08 wrz 2016 17:27

Meble biurowe. Postaw na kolekcje z betonu

Nowoczesna biurowa przestrzeń charakteryzuje się funkcjonalnością i minimalizmem. W koncepcję tą wpisuje się beton architektoniczny, który coraz częściej pojawia się w biurach.

Surowy, monolityczny charakter tego materiału potrafi stworzyć modną, przestronną i wizerunkową aranżację biurową. Badania potwierdzają, że dyskretne i minimalistyczne wnętrza korzystnie wpływają na wydajność i komfort pracy. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej firm i korporacji decyduje się na wykorzystanie betonu architektonicznego w przestrzeni własnego biura. Beton wprowadza do wnętrza elegancję i spokój, a jego neutralna barwa sprzyja wyciszeniu i koncentracji. 

W ofercie producentów znaleźć można wiele propozycji, które nadadzą wnętrzu nowoczesno-industrialny klimat. Dekoracyjne płyty betonowe wykorzystane bywają na podłodze, na ścianie, ale też jako element wykończenia mebli recepcyjnych czy też siedzisk w poczekalniach. Betonowe płyty mogą być gładkie, z wżerami lub piaskowane. Dostępne są także w ciemnym, jak i jasnym odcieniu modnej szarości. Meble z betonu architektonicznego to niebanalne rozwiązanie, które bardzo dobrze prezentuje się w dużych powierzchniach. Z tego względu świetnie sprawdzą się w prestiżowym hallu czy recepcji, która stanowi wizytówkę firmy. Betonowa sofa czy fotel idealnie sprawdzi się w recepcji biura, czy hallu hotelowym. W ofercie dostępny jest szeroki wybór tapicerek, które dodatkowo podkreślą indywidualizm i oryginalność wnętrza.

Biurowa kuchnia to miejsce, z którego codziennie korzysta wiele osób. Jest to pomieszczenie szczególne podatne na zniszczenia i zabrudzenia. Blaty kuchenne z betonu są trwałe i wytrzymałe na zachlapania i wysokie temperatury. Surowa i minimalistyczna kuchnia z wykorzystaniem betonu architektonicznego może stać się sercem biura.

 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce