Meble.com.pl - komfort na miarę

Meble z kolekcji "Marsylia" marki Pinio nawiązują do francuskich domków plażowych. Fot. Pinio

Meble dla dzieci. Tak urządzisz pokój niemowlaka

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 29 cze 2015 09:21 (aktualizacja: 29 cze 2015 09:29)

Urządzenie kącika do spania dla niemowlaka, w pokoju starszego dziecka, to ogromne wyzwanie. Podpowiadamy jak sprytnie to zrobić.

Kupując nowe meble dla noworodka, warto zadbać o jakiś nowy mebel dla starszego dziecka. Coś, co podkreśli, że nie jest już maluchem: nowa szafa, w którą przełoży się jego ubrania z komody (komodę można oddać mającemu się urodzić malcowi, wystarczy dokupić do niej przewijak), nowy tapczanik, regał na książki, biureczko. Jeśli meble kupowane dla pierwszego dziecka nie stanowiły kompletu, warto teraz to nadrobić i wybrać meble z jednej kolekcji.

Pokój warto podzielić na części przynależne do każdego z dzieci za pomocą elementów dekoracyjnych – innych rodzajów tapety, odmiennych kolorów ścian, a także stosując różnotematyczne naklejki, obrazki, plakaty. Przestrzeń wspólną może wyznaczać kolorowy dywanik służący do zabawy. Mamie na pewno przyda się w pokoju dziecięcym wygodny fotel do karmienia i lampka dająca łagodne światło, ustawiona tak, żeby nie przeszkadzała starszemu dziecku spać, gdy przyjdzie czas nocnego karmienia. Fotel sprawdzi się też, gdy rodzice będą czytać bajki starszakowi.

Urządzanie kącika dla nowego członka rodziny to dobry pretekst do odmalowania pokoju i zrobienia małego remanentu: co się przyda, co można oddać, a co należy dokupić. Aranżowanie przestrzeni na nowo razem ze starszym dzieckiem będzie ważnym wydarzeniem przygotowującym go do bycia starszym bratem lub starszą siostrą. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA