Meble.com.pl - komfort na miarę

BASELIFT 6200W. Wyciągi jsą wyposażone w niezawodny system bezpieczeństwa, który gwarantuje bezpieczną pracę. Fot. Granberg Germany GmbH

Meble dla niepełnosprawnych – życie bez barier

  • Autor: Piotr Sawczuk
  • 18 marz 2014 13:23

Specjalne meble do salonu i sypialni

Trzeba pamiętać, że różnego rodzaju szafki i komody zamontowane muszą być nisko, tak aby dostęp dla osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim był maksymalnie wygodny i bezpieczny. Meble wysokie, do których trzeba sięgać, są złym pomysłem, ze wględu na to, iż osoba niepełnosprawna może upaść, bądź zrzucić coś na siebie z wysoka. Dobrym rozwiązaniem są także niskie półki, które można zastawić koszykami, pojemnikami z przedmiotami codziennego użytku. Mebel taki nie powinien stać w ciągu innych mebli, ze względu na łatwiejszy dostęp. Dobrym rozwiązaniem okazują się być tu meble modułowe.

Dofinansowanie na meble dla osób niepełnosprawnych

W Polsce jest około 5 mln niepełnosprawnych osób. To ponad 12 % naszej ludności. Ważną kwestią są rozwiązania w meblarstwie, które ułatwiają im codzienne życie i funkcjonowanie. Dobrą wiadomością jest również to, że Miejskie Ośrodki Pomocy Społecznej biorą pod uwagę możliwość dofinansowania zakupu mebli przystosowanych dla osób niepełnosprawnych. 

Braki polskich producentów 

Jak wiadomo nie od dziś, Polska jest jednym z najpotężniejszych krajów produkującym meble w Europie. Można powiedzieć, że jest to nasza narodowa wizytówka. Niestety są kwestie, w których polski rynek meblarski kuleje. Dużym minusem jest mianowicie braki w produkcji  mebli przystosowanych do osób niepełnosprawnych. Firmy, które w swoim asortymencie posiadają i posiadały takie meble to: Estaco, Połysk i Mat, Badex, Melbo. Meble dogodne dla osób niepełnosprawnych można znaleźć również w asortymencie IKEA. Firma nie tworzy specjalnie mebli dla osób niepełnosprawnych, lecz łatwo przystosowywanych nie tylko do kuchni, a również do sypialni i salonów. Ogromnym uznaniem za to cieszą się meble i systemy meblowe dla osób niepełnosprawnych, niemieckiej firmy Granberg. 


WASZE KOMENTARZE (10) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA