Najnowszym trendem w projektowaniu garderób jest stosowanie różnych kombinacji drzwi uchylnych i przesuwnych. Fot. Komandor

Najnowszym trendem w projektowaniu garderób jest stosowanie różnych kombinacji drzwi uchylnych i przesuwnych. Fot. Komandor

  • Autor: mg
  • 17 kwi 2018 13:21 (aktualizacja: 18 kwi 2018 13:27)

Meble do garderoby - drzwi przesuwne i uchylne w jednym

Najnowszym trendem w projektowaniu garderób jest stosowanie różnych kombinacji drzwi uchylnych i przesuwnych. Zabudowa meblowa w takim wydaniu daje bardzo bogate możliwości przechowywania i podnosi komfort korzystania z jej poszczególnych stref.

Podział na moduły z drzwiami uchylnymi i przesuwnymi pozwala na ergonomiczne rozplanowanie miejsca i wydzielenie dedykowanych przestrzeni na konkretne ubrania, tkaniny i akcesoria. Na przykład, drzwi uchylne pozwalają na szybki dostęp do wybranej części szafy z półkami, w której przechowujemy pościel czy ręczniki. Z kolei drzwi przesuwne lepiej sprawdzą się w części przeznaczonej na ubrania wiszące. Za jednym ruchem ręki uzyskamy łatwy dostęp do całej kolekcji żakietów i marynarek zawieszonych na długim drążku.

Warto zaznaczyć też, że kiedyś fronty miały zasłaniać to, co znajduje się w szafie, natomiast dziś niezwykle modnym akcentem w garderobach jest bezbarwne szkło. Garderoba z transparentnymi skrzydłami uchylnymi tworzy rodzaj podświetlanej witryny, w której można elegancko wyeksponować np. bluzki i koszule z delikatnych tkanin czy efektowne suknie balowe lub kolekcję obuwia i torebek. Takie rozwiązanie ma jeszcze jedną zaletę praktyczną – przez zamknięte drzwi widzimy zawartość mebla, co jest pomocne zwłaszcza w momentach, gdy musimy szybko przygotować się do wyjścia.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce