Kolekcja Sempre firmy Mebin. Fot. Mebin

Kolekcja Sempre firmy Mebin. Fot. Mebin

  • Autor: mg
  • 03 paź 2017 11:09 (aktualizacja: 19 paź 2017 12:39)

Meble do jadalni - jak dobrać krzesła do stołu?

Stół z krzesłami jest centralnym punktem jadalni. To właśnie w tym miejscu jemy posiłki i urządzamy spotkania rodzinne. Jak żaden inny mebel potrafi on nadać wyjątkowy charakter wnętrzu. Jak zatem dobrać krzesła do stołu, by zestaw był zarówno funkcjonalny, jak i dekoracyjny?

Jak poduszki mogą odmienić Twoja sofę - praktyczne rady

Obszerny stół z krzesłami w jadalni to marzenie wielu z nas. Bogactwo dostępnych w sklepach rozwiązań sprawia, że coś dla siebie znajdą zarówno zwolennicy klasycznego, jak i nowoczesnego stylu. Równie dobrze można zdecydować się na gotowy zestaw przeznaczony do aranżacji jadalni, jak i samemu skompletować wszystkie niezbędne meble. W pierwszym przypadku bez wysiłku uzyskamy efekt stylistycznej harmonii, choć w drugim, posiłkując się własnymi pomysłami, możemy wykreować bardziej oryginalne wnętrze.

Póki co, zwyciężać zdają się zwolennicy jednolitego stylu. W efekcie do stołów dobierane są krzesła o podobnej kolorystyce i linii, zresztą wpisujące się w stylistykę znajdujących się w jadalni witryn czy szafek. Dzięki temu powstaje kompletna, spójna aranżacja. Ważne jest, aby przed zakupem sprawdzić krzesła pod względem ergonomii i wygody siedzenia. Liczy się ich wysokość względem stołu i profilowanie. Z punktu widzenia wygody siedzenia lepszą opcją są krzesła tapicerowane.

Jeżeli jednak zdecydujemy się sami dobrać krzesła do stołu jadalnianego, mamy prawdziwe pole do projektowych popisów. Ciekawym pomysłem jest wybór krzeseł o różnych formach i podobnej kolorystyce. Równie dobrze można zdecydować się na krzesła z tej samej serii, ale o odmiennych barwach. Na pewno zdynamizuje to naszą aranżację. Wyższym stopniem aranżacyjnego wtajemniczenia będzie zestawienie przy jednym stole krzeseł o prostej formie z bogato zdobionymi lub lekkich i masywnych. W ten sposób "uciekniemy" przed banalnymi, oczywistymi połączeniami.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce