Meble.com.pl - komfort na miarę

Najlepiej jeśli kuchnia będzie otwarta na resztę mieszkania. Wtedy wszystko jest pod ręką, więc pan domu przygotowując posiłek, czy parząc ulubioną kawę może jednocześnie rozmawiać z przybyłymi gośćmi. Na zdjęciu systemy organizacji firmy Rejs. Fot. Rejs

Meble do kuchni. 10 aranżacji dla prawdziwego mężczyzny

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 06 lis 2014 11:08 (aktualizacja: 07 lis 2014 08:17)

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że to kobiety mają decydujące zdanie co do aranżacji mieszkania. A jak waszym zdaniem powinna wyglądać kuchnia dla prawdziwego mężczyzny? Zebraliśmy kilka ciekawych pomysłów...

W większości domów czy mieszkań dominują kuchnie „kobiece” - przytulne i pełne dekoracyjnych elementów. Nie znaczy to jednak, że kuchnia w której rządzi mężczyzna musi być nijaka i bezosobowa. Wręcz przeciwnie, mężczyźni coraz częściej udowadniają, że mają nie tylko wyczucie stylu ale i kulinarne zdolności, wiec także przestrzeń w której przygotowują posiłki musi być designerska, praktyczna i funkcjonalna.

Najlepiej jeśli będzie otwarta na resztę mieszkania. Takie rozwiązanie jest nie tylko modne ale także praktyczne. Wszystko jest pod ręką, a Pan domu parząc kawę czy przygotowując posiłek może jednocześnie rozmawiać z gośćmi.

W kuchni, w której gotuje mężczyzna każdy element i kuchenny przyrząd ma swoje ustalone miejsce, najlepiej jeśli wszystko schowane jest w szafkach i szufladach. Dzięki nowoczesnym i funkcjonalnym podziałkom i uchwytom panuje w nich ład i porządek. W kuchni urządzonej dla mężczyzny nie może zabraknąć też miejsca, najczęściej blatu lub półwyspu, przy którym będzie on mógł w spokoju popracować na laptopie czy przeczytać poranną prasę. Towarzyszy mu z reguły gustowne krzesło kuchenne lub wysoki hoker. - dodaje Anna Kołaczyk, ekspert sieci Max Kuchnie.

Minimalizm to kolejny wyznacznik takiej kuchni. Królują w niej mocne i ciemne barwy, zarówno na meblach, ścianach, jak i podłodze. Najładniej prezentują się szklane lub lakierowane na wysoki połysk szafki, które pięknie komponują się z ciemnym blatem czy nowoczesnym sprzętem AGD. Nie ma tu miejsca na zbędne, dekoracyjne szafeczki czy gadżety. Królują tu kamień, metal i szkło. Ciekawym elementem dekoracyjnym może być natomiast światło, które idealnie rozświetli ciemną, elegancką zabudowę kuchennego wnętrza, oraz doświetli przestrzeń roboczą.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA