Meble.com.pl - komfort na miarę

Drewno doskonale prezentuje się w otwartych kuchniach. Ciekawym rozwiązaniem będzie, jeśli zabudowa kuchni przewiduje półwysep, przedłużenie go i wykorzystanie jako stół. Fot. BRW

Meble do kuchni. Piękne kolekcje w naturalnych kolorach

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 20 lut 2015 13:23 (aktualizacja: 23 lut 2015 08:04)

Drewno to materiał, który z niezwykłą lekkością wprowadza do wnętrza przytulny klimat, ciepło, nienaganną estetykę. Dlatego chcąc ocieplić wnętrze kuchni, warto wprowadzić je do aranżacji.

Słysząc o drewnie w kuchni,wielu utożsamia to z ciężką w wyrazie, drewnianą zabudową, najczęściej w stylu rustykalnym lub tradycyjnym. Owszem, niezawodna klasyka po dziś dzień cieszy się popularnością i są tacy, którzy najlepiej czują się w otoczeniu stylizowanych szafek czy też rzeźbionych kredensów. Niemniej jednak drewno, jak żaden inny materiał z powodzeniem odnajduje się w każdej, nawet najbardziej nowoczesnej stylizacji.

W prostej w wyrazie aranżacji doskonale czuje się drewno lakierowane na wysoki połysk lub całkowicie matowe, w jasnych, wręcz surowych kolorach. Aby kuchnia nie kosztowała zbyt wiele, rozwiązaniem może być także niezawodny fornir. Rysunek drewna świetnie sprawdzi się jako przysłowiowa kropka nad „i" w postaci delikatnych, subtelnych dodatków, elementów dekoracyjnych, wybranych fragmentów kuchennej zabudowy. Pomysłów na przemycenie drewna do współczesnej kuchni jest mnóstwo. Najbardziej efektownie prezentuje się jako detal pośród całej nowoczesnej zabudowy. Mogą to być poszczególne fronty szafek, jeden poziom szuflad lub jedynie cienki pasek biegnący przez wszystkie fronty kuchennej zabudowy, a także drewniana rama, w którą całość zabudowy zostanie zamknięta. Co więcej, drewno występuje w tylu różnych barwach i odcieniach, że każdy z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA