Meble.com.pl - komfort na miarę

Barek nie tylko funkcjonalnie i ciekawie oddziela strefę dzienną od kuchni, ale też służy jako podręczny stolik do spożywania posiłków czy też dodatkowa powierzchnia "robocza". Kuchnia "Ethica". Fot. Veneta Cucine

Meble do kuchni. To będzie modne w 2015 roku!

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 17 gru 2014 11:50 (aktualizacja: 19 gru 2014 07:54)

Co będzie popularne i modne w kuchni w najbliższym sezonie? Jakie wzory, kolory, materiały i systemy będą na topie w meblach kuchennych? - Przewidywania są dość zróżnicowane...

Elegancka prostota, naturalne materiały i stonowane kolory natury ciągle są aktualne jeśli chodzi o najmodniejsze wzornictwo 2015 roku. Bryły takich mebli są maksymalnie proste, linearne, pozbawione uchwytów. Najważniejsza jest tu gra linii poziomych i pionowych oraz efektowne zestawienia faktur i tekstur wykończeń. Obok monumentalnych, ciężkich brył pojawiają się nieco lżejsze optycznie. Producenci w nowych kolekcjach stosują także cieńsze drzwi szaf i profili. Pojawią się korpusy wykonane z metalu o czystych graficznych liniach, a także cienkie blaty, które tworzą niezwykle lekkie wizualnie kompozycje.

Po drugie kontrast

Nadal modne będzie także łączenie materiałów. Trend „mieszaj i łącz” to różnorodne wariacje oraz eksperymenty forma, kolorem i fakturą materiałów. Producenci kuchni proponują rożnego rodzaju geometryczne bryły mebli kuchennych, układy półek, paletę wykończeń kolorystycznych i fakturowych, z których jak z klocków Lego zbudujemy własną, wymarzoną kuchnię. Dominują materiały naturalne, szczególnie drewno lub jego imitacje, zestawiane w pomysłowe kombinacje z betonem, metalem (stal szczotkowana, miedz, mosiądz, cynk), szkłem, kwarcem, czy marmurem.

Mocno widoczną tendencją są matowe wykończenia. Swoją skromnością i brakiem refleksów wpisują się w panujący nastrój powściągliwej elegancji. Faktury blatów, szafek, ścian kuchni, czy formy naczyń i dodatków kuchennych, są bardziej surowe. Wyraźnie eksponowane jest ciekawe usłojenie drewna, olejowane blaty, grube deski do krojenia maja wyraziste sęki, nie boja się być niedoskonałe. Niektóre powierzchnie noszą znamiona zużycia. Ta tendencja to wyraźny znak zmęczenia perfekcją wykończenia charakterystyczną dla produkcji masowej. Okazuje się, że tęsknimy za wyrobami wykonanymi ręcznie.” – podsumowuje Artur Dzikowski, ekspert Sieci Max Kuchnie.

Modne kolory i wzory

Producenci postawili na wachlarz barw w naturalnym odcieniu. Zestawienia są monochromatyczne, wyważone i spokojne. Brązy w nietypowych odcieniach grzybowych, jasne i ciemne szarości, złamane biele, mniejsza niż dotąd ilość czerni. Neutralna kolorystyka tworzy doskonałe tło dla dodatków z różnych rodzajów drewna (dąb i orzech), współgra z akcentami stali czy kamienia. Wszystkie materiały: drewno, lakier, szkło i laminat są harmonijnie skoordynowane. Zgaszone kolory doskonale łączą się także z matowymi wykończeniami, które wyraźnie dominują nad powierzchniami wykończonymi na wysoki połysk. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA