×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Meble do kuchni - zalety zabudowy całościennej

Meble do kuchni - zalety zabudowy całościennej

Autor: mg
Dodano: 19 marz 2018 10:18
Zaktualizowano: 20 marz 2018 14:45

Szereg szafek dolnych, nad nimi linia szafek górnych z przerwą na okap - tak do niedawna wyglądała standardowa kuchnia. Jednak z nowoczesnych projektów coraz częściej znikają typowe szafki górne, wiszące nad blatem. W ich miejsce pojawiają się zabudowy całościenne.

Czytaj też: Matowe wykończenie w kuchni - konkurencja dla połysku

W projektach współczesnych studiów kuchennych coraz częściej wprowadzane są rozwiązania polegające na całościennej zabudowie. Są one bardzo atrakcyjne wizualnie, pozwalają bowiem nadać kuchni salonowego charakteru, a jednocześnie funkcjonalne, ponieważ zapewniają dużo miejsca do przechowywania, do którego mamy bardzo wygodny dostęp. Zabudowa całościenna spełni swoją rolę nie tylko w otwartych kuchniach dużych domów, ale również w aneksach kuchennych w małych mieszkaniach.

Taka zabudowa meblowa jest bardzo pojemna, nie może jednak przytłaczać ani zaburzać designu wnętrza. Dlatego warto nie tylko starannie dobrać dekor frontów, ale też rozważyć rezygnację z uchwytów, co wiąże się z zastosowaniem systemów otwierania przez naciśniecie frontu typu push to open.

W zabudowę całościenną można wkomponować nie tylko szafki czy szuflady, ale również sprzęt agd. Piekarnik na wysokości wzroku czy kuchenka mikrofalowa, a nawet mała lodówka mogą się ukryć za wspólnym frontem. Dzieki temu równie łatwo można odkryć wnętrze całej szafy, jak i je zakryć, np. przed niespodziewanymi gośćmi, którzy zasiądą w salonie z widokiem na otwartą kuchnię.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także