Aneksy kuchenne otwarte na salon powinny estetyką oraz designem nawiązywać do aranżacji strefy dziennej. Dzięki temu oba pomieszczenia będą spójne. Projekt Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz

Aneksy kuchenne otwarte na salon powinny estetyką oraz designem nawiązywać do aranżacji strefy dziennej. Dzięki temu oba pomieszczenia będą spójne. Projekt Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 02 cze 2017 10:19 (aktualizacja: 02 cze 2017 11:53)

Meble do małej kuchni. 10 pomysłowych rozwiązań

Mała kuchnia to często duży kłopot. Aby urządzić ją funkcjonalnie i modnie, należy wybrać odpowiednie meble. Zobacz kilka pomysłowych rozwiązań.

W każdej kuchni ważna jest duża ilość miejsca do przechowywania, ale również wygodny blat, na którym przygotujemy potrawy. Jak jednak uzyskać taki efekt w małej kuchni? Nie jest to niemożliwe!

Aby optycznie powiększyć kuchnię należy zastosować kilka sprytnych trików. Najbardziej popularnym z nich jest wybór jasnych frontów meblowych. Doskonale sprawdzą się meble białe lub beżowe, blaty o odcieniach jasnego kamienia czy drewna, jak również duża ilość punktów świetlnych (nie tylko na suficie, ale również nad blatem). Dobrym rozwiązaniem są również fronty na wysoki połysk, które odbijają światło i sprawiają, że kuchnia wydaje się znacznie przestronniejsza.

By uzyskać dużą ilość miejsca do przechowywania musimy wykorzystać dosłownie każdy centymetr naszej kuchni. W cokołach umieśćmy szuflady, nad blatem zawieśmy relingi, a kąt ściany zagospodarujmy wysokim słupkiem z systemem cargo. Niezwykle istotne jest, aby w kuchni każda rzecz miała swoje miejsce. Dzięki temu unikniemy bałaganu, który optycznie bardzo kuchnię pomniejsza.

 


WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

    • zyta, 2017-06-09 16:30:00
    My kupiliśmy modułowe meble do naszej małej kuchni w Agacie, wszystko sie idealnie wpasowało i mam teraz zagospodarowane każde wolne miejsce.

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce