Meble.com.pl - komfort na miarę

Zabudowy L zakończone półwyspem są doskonałą opcją do małego pomieszczenia, gdzie kuchnia graniczy z salonem. Projekt: Monika Olejnik. Fot. Bartosz Jarosz

Meble do małej kuchni. Tak możesz ją urządzić

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 09 maj 2017 10:37 (aktualizacja: 09 maj 2017 10:44)

Nie zawsze mamy możliwość cieszyć się przestronną, dużą kuchnią. Jednak również małą przestrzeń można urządzić funkcjonalnie. Zobacz, jak to zrobić.

W małej kuchni istotne jest, aby wszystko miało swoje miejsce. Nic nie pomniejsza przestrzeni tak, jak nieporządek i porozrzucane wszędzie przedmioty. Skoro nie mamy w kuchni miejsca wszerz, musimy piąć się w górę. Idealną opcją są wysokie szafki, które będą dodatkowym miejscem do przechowywania naczyń, urządzeń AGD i innych kuchennych akcesoriów. Oprócz wysokiej zabudowy doskonale sprawdzą się również haczyki i wieszaki przymocowane np. na ścianie nad blatem. Jest to świetna opcja do przechowywania podręcznych akcesoriów kuchennych, które służą do zmywania bądź przygotowywania posiłków.

Urządzenia 2 w 1

W małej kuchni nie mamy zbyt wiele miejsca na sprzęty AGD. Nie oznacza to jednak, że musimy z nich rezygnować. Rozwiązaniem są urządzenia do zabudowy, które może nie zajmują mniej miejsca, jednak prezentują się wizualnie lżej. Warto również wybierać sprzęty 2w1, np. piekarnik z funkcją mikrofali lub wielofunkcyjne urządzenia, które posiadają mikser czy maszynkę do mielenia w jednym. Pozwoli nam to znacznie zaoszczędzić miejsce w kuchni.

Idealne meble

Ciężko znaleźć do niewielkiej kuchni odpowiednie meble. Szczególnie, jeśli pomieszczenie jest nieforemne, ma skosy lub ciasne wnęki. Wówczas sprawdzą się meble na wymiar. Odpowiednio zaprojektowana zabudowa pozwoli nam wykorzystać każdy wolny centymetr przestrzeni. Sprytnym sposobem na większą ilość miejsca do przechowywania są szafki wyposażone w system cargo, jak również szuflady w cokołach. Warto również pamiętać o jasnej kolorystyce frontów kuchennych. Białe lub pastelowe kolory sprawia, że kuchnia będzie wydawała się większa

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA