Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchnia z linii Family Line Black Red White, front Tapo w kolorze beż szampański. Fot. Black Red White

Meble do małej kuchni. Zobacz nowe, atrakcyjne propozycje

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 17 wrz 2014 07:36 (aktualizacja: 19 wrz 2014 08:48)

Czy mieszkańcy miast, którzy nie posiadają przestronnych domów wolnostojących muszą pożegnać się z marzeniami o funkcjonalnych i estetycznie urządzonych kuchniach? Producenci mebli przekonują, że nie. Zobaczcie zestawy mebli kuchennych zaprojektowanych z myślą o małych wnętrzach.

W wielu polskich mieszkaniach przestrzeń przeznaczona na kuchnię jest bardzo ograniczona. Mowa tu nie tylko o mieszkaniach w bloku, ale również o lokalach określanych mianem "pod wynajem" czy domkach letniskowych. 

Wyposażenie małych zestawów kuchennych bywa skromniejsze niż w dużej kuchni open-space. Na ogół obejmują one kilka podstawowych szafek w tym obowiązkowo: pod i nadzlewową, a także szafkę nad okap. Najczęściej szerokość takiego mini aneksu jest mniejsza, natomiast bardziej zróżnicowana jest kwestia wymiarów, a dokładniej wysokości szafek górnych. Zdarza się, że zestawy są ich w ogóle pozbawione, bywa, że mają one niewielkie rozmiary, lub też zupełnie odwrotnie – że sięgają aż do sufitu oferując większą powierzchnię przechowywania.

Wybierając meble do niewielkiej kuchni musimy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Szczególnie istotne jest, aby użyte materiały i kolorystyka mebli w jak najmniejszym stopniu ograniczały przestrzeń. Dobrze sprawią się więc kuchnie w jasnych kolorach, które optycznie powiększają przestrzeń. Najmodniejsza wersja to również połączenie frontów na wysoki połysk ze strukturą drewna.

Zobaczcie co oferują producenci. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA