Sypialnia Linate firmy Meble Wójcik. Fot. Meble Wójcik

Sypialnia Linate firmy Meble Wójcik. Fot. Meble Wójcik

  • Autor: mg
  • 31 paź 2017 09:51 (aktualizacja: 31 paź 2017 14:08)

Meble do małej sypialni - sposób na niewielkie wnętrze

Sypialnia o niewielkim metrażu to nie lada wyzwanie. Jak bowiem pogodzić ograniczenia niewielkiego wnętrza z funkcjonalnością i ciekawym wzornictwem? Okazuje się, że jest to możliwe, wystarczy tylko odpowiednio dobrać meble.

Wielu Polaków wciąż decyduje się na zakup niewielkich mieszkań, gdyż nie generują one zbyt wysokich kosztów eksploatacyjnych. Nie oznacza to bynajmniej, że rezygnując z powierzchni użytkowej, jednocześnie rezygnują oni z komfortu. Dlatego nawet w niewielkim mieszkaniu można zaprojektować estetyczną i funkcjonalną sypialnię.

Podstawą wyposażenia sypialni jest łóżko. W niewielkich wnętrzach powinno mieć ono odpowiednio mniejsze wymiary, np. 140 cm x 200 cm i 160 cm x 200 cm. Dobrze, żeby zostało wyposażone w dodatkowe funkcje przechowywania. Pojemnik na pościel jest w tym przypadku obowiązkiem, ale niektóre łóżka posiadają również np. półki, na których można trzymać podręczne drobiazgi.

Z myślą o niewielkich sypialniach powinniśmy dobierać meble dające możliwość wszechstronnego przechowywania. Z tego względu warto pomyśleć o garderobie z drzwiami przesuwnymi. Pozwala ona wykorzystać każdy centymetr powierzchni, a dzięki systemom organizacji wnętrza zmieścić wiele niezbędnych przedmiotów, poczynając od ubrań, a kończąc na biżuterii. Dobrze, żeby szafa posiadała jednocześnie lustro, które powiększy optycznie pomieszczenie.

Aranżując małe sypialnie, warto korzystać z systemów modułowych, które oferują szeroki zestaw brył o różnej wielkości. Dzięki nim urządzenie wnętrza stanie się łatwiejsze.

 

 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce