Meble.com.pl - komfort na miarę

Wyspa kuchenna jest jak wielofunkcyjny mebel, który może pełnić różne zadania. Ustawiona pomiędzy częścią roboczą a strefą dzienną nie tylko stanowi umowną granicę, ale może dodatkowo zapewnić całkiem wygodne miejsce do spożywania posiłków. Fot. Kam

Meble do minijadalni - wybierz półwysep, który zastąpi stół

  • Autor: mg
  • 01 gru 2017 08:34 (aktualizacja: 01 gru 2017 13:07)

Półwysep szczególnie chętnie stosowany jest w małych mieszkaniach i aneksach kuchennych. Dzięki niemu można wydzielić strefy w otwartej przestrzeni salonowo-kuchennej. Może też być on funkcjonalnym zamiennikiem klasycznego stołu, z którego czasami musimy zrezygnować z powodu ograniczeń metrażowych.

Czytaj też: Jak półwysep może zastąpić stół w niewielkiej kuchni?

Stół ustawiony na granicy otwartej kuchni i pokoju dziennego to bardzo popularne rozwiązanie aranżacyjne. Niekiedy jednak metraż mieszkania uniemożliwia skorzystanie z niego. Z powodzeniem można go więc zastąpić blatem, który będzie przedłużeniem wyspy lub półwyspu kuchennego a nawet – w przypadku jeszcze mniejszych wnętrz - zastosować sam półwysep kuchenny. Warto wówczas wydzielić fragment blatu i zaaranżować funkcjonalne miejsce na kącik jadalny, przy którym można wygodnie usiąść i zjeść posiłek. 

Półwysep może nie tylko zastąpić klasyczny stół, ale stanowi też dodatkowy ciąg roboczy i jest efektownym urozmaiceniem zabudowy kuchennej. Przy półwyspie pełniącym funkcję stołu można zjeść zarówno szybkie śniadanie na stojąco, jak i obiad, siedząc na krzesłach odpowiednio dobranych do wysokości blatu.

Kącik jadalny zaaranżowany na wyspie lub półwyspie kuchennym jest integralną częścią zabudowy kuchennej i swoistym łącznikiem pomiędzy kuchnią i częścią dzienną, dlatego należy zadbać o spójną stylistykę całego wnętrza.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA