Meble.com.pl - komfort na miarę

Meble do salonu firmy Hülsta. Połączenie bieli i naturalnego drewna to modny trend, natomiast smukłe kształty dodają meblom nowoczesności. Fot. Hülsta.

Meble do nowoczesnego salonu. Ciekawe inspiracje

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 04 wrz 2014 07:01 (aktualizacja: 08 wrz 2014 14:36)

Proste stylistycznie meble i zachowawczość w ilości dodatków. Tak w skrócie można opisać nowoczesny salon. Jakie meble wybierać, aby pasowały do takiej stylistyki?

Do urządzenia nowoczesnego salonu niekoniecznie potrzebne będą wyłącznie minimalistyczne meble. Sofa wcale nie musi być prosta i twarda, a komoda w salonie kanciasta i wykonana z architektonicznego betonu.

W nowoczesnym salonie ważne jest to, aby podążać na obowiązującymi trendami. Nie tylko tymi, które lansują marki meblowe ze średnich półek, ale także tym, co proponują znani projektanci mebli. Przykładem mogą być krzesła zaprojektowane przez znanego, polskiego projektanta dla światowej marki. Nie sięgając daleko, nasz rodzimy (a jednak znany już na całym świecie) projektant - Tomek Rygalik - projektuje dla marki Paged Meble czy Comforty. 

Meble od zagranicznych projektantów są zazwyczaj bardzo kosztowne, dlatego warto szukać odpowiedników słynnych mebli wyprodukowanych przez kogoś innego. Znany fotel "Lounge Chair" zaprojektowany przez Arne Jacobsena dostępny jest także w salonach Almi Decor. Nie jest to oryginał, jednak wiernie wzoruje się na znanym poprzedniku. Dzięki kupowaniu mebli sygnowanych znanym nazwiskiem lub stylizowanych na te, zaprojektowane przez znane osoby mamy pewność, że urządzamy wnętrza stylowo i w zgodzie z obowiązującymi trendami. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA