Komoda, w której zastosowano imitujący marmur dekor Veneto firmy Interprint. Fot. Interprint Polska

Komoda, w której zastosowano imitujący marmur dekor Veneto firmy Interprint. Fot. Interprint Polska

  • Autor: mg
  • 23 sie 2017 10:38 (aktualizacja: 24 sie 2017 09:52)

Meble do nowoczesnych wnętrz. Zobacz najpopularniejsze wzory inspirowane kamieniem

Polacy wciąż najchętniej wybierają meble wykonane z drewna lub zdobione jego imitacjami. Jednak coraz częściej w nowoczesnych salonach, sypialniach czy kuchniach pojawiają się meble z wzorami inspirowanymi naturalnymi kamieniami. Prezentujemy najciekawsze propozycje.

Meble do salonu. Pokazujemy najciekawsze wzory dębowe!

Wraz z modą na minimalistyczne wnętrza i ascetyczne aranżacje rośnie zainteresowanie wzorami inspirowanymi rysunkiem naturalnych kamieni. Wbrew pozorom nie ograniczają się one wyłącznie do industrialnych loftów. Praktyka pokazuje, że chętnie są wykorzystywane nie tylko we wnętrzach, w których tradycyjnie pojawiają się okładziny z marmuru czy łupka, czyli w kuchniach i łazienkach, lecz także w przytulnych sypialniach czy klasycznych jadalniach. Służą jako wykończenie blatów kuchennych, ale też występują w postaci okładzin ściennych oraz elementów zabudowy meblowej – na blatach stołów i komód, na frontach szafek, a nawet na ich korpusach. Ich wygląd sugeruje wytrzymałość i odporność, a zarazem czystość i porządek.

Uniwersalny charakter dekorów „kamiennych” postrzegany jest jako ich niewątpliwy atut. Producenci sięgają po różne wzory i bogatą kolorystykę. Są wśród nich brązy, kremy i beże, szarości, czerń, a nawet zielenie i błękity naturalnych skał. W zależności od rysunku „kamienne” wzory wpisują się w aranżacje utrzymane w każdym stylu, zarówno klasycznym, stylizowanym, jak też nowoczesnym i minimalistycznym. Ich pierwowzorami bywają różne gatunki skał - najczęściej są to: marmury, granity, łupki, piaskowce i wapienie.

Płyty meblowe czy blaty z wzorami kamiennymi wiernie naśladują rysunek i kolorystykę swoich pierwowzorów, a są przy tym od nich lżejsze i tańsze.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce