Kolor czarny zyskuje coraz większą popularność w branży wnętrzarskiej, stanowiąc alternatywę dla wszechobecnych bieli i szarości. Fot. BoConcept

Kolor czarny zyskuje coraz większą popularność w branży wnętrzarskiej, stanowiąc alternatywę dla wszechobecnych bieli i szarości. Fot. BoConcept

  • Autor: mg
  • 25 kwi 2018 07:15 (aktualizacja: 25 kwi 2018 13:15)

Meble do pokoju dziennego - czarny kolor jest trendy!

Czerń we wnętrzach jeszcze do niedawna występowała tylko w postaci detali. Dziś coraz odważniej wkracza do domów, nadając im wyrazisty charakter. Zobaczcie, jak umiejętnie wprowadzić do wnętrza meble w czarnym kolorze.

Czytaj też: Wnętrze w stylu skandynawskim - jakie dobrać meble?

Czerń kiedyś symbolzowała smutek. Jednak w XX wieku zyskała nowy wymiar. Za sprawą projektów Coco Chanel stała się synonimem wyrafinowanego smaku, luksusu i elegancji. Dziś nie tylko króluje w świecie mody, ale również zyskuje popularność w branży wnętrzarskiej, stanowiąc alternatywę dla wszechobecnych bieli i szarości.

Jednak aranżacja z wykorzystaniem czerni wymaga przemyślanych rozwiązań, aby uniknąć efektu przytłoczenia przestrzeni.

Czerń to propozycja, która najlepiej sprawdza się w dużych, dobrze oświetlonych pomieszczeniach. To kolor, który wprowadza nutę ekstrawagancji i wnosi zupełnie nową jakość. Wiele osób boi się zastosowania czerni na ścianach, uważając, że wnętrze stanie się ponure i przygnębiające. Aby tego uniknąć, warto wprowadzić kontrastujące dodatki, które ożywią stylizację. Barwa ta bardzo dobrze prezentuje się w towarzystwie złota lub srebra, tworząc z nimi zestawienia pełne elegancji - radzi Kamil Maślanka z BoConcept Warszawa.

Meble w czarnym kolorze świetnie komponują się z wnętrzami w różnych stylach - minimalistycznym, skandynawskim, klasycznym czy loftowym. Ważne, żeby zostały odpowiednio wpasowane w aranżację. Dobrze będą wyglądały skontrastowane z bielą ścian lub jasną podłogą. Świetnym pomysłem jest również zestawienie ich ze złotymi lub miedzianymi dodatkami. Wówczas zyskają na atrakcyjności. Nie należy zapominać, że w tego typu wnętrzach ważną rolę odgrywa także oświetlenie.

Meble mogą być w całości czarne lub też mieć tylko elementy w tym kolorze, np. blaty stołów, nóżki lub siedziska krzeseł, pojedyncze fronty regałów bądź wypełnienia półek.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce