Meble.com.pl - komfort na miarę

Zestaw Lunis. Fot. Huelsta

Meble do powieszenia na ścianie - więcej przestrzeni w salonie

  • Autor: bm
  • 25 wrz 2017 10:26 (aktualizacja: 25 wrz 2017 14:39)

Podwieszane meble nie przytłaczają pomieszczenia, pozwalają zaoszczędzić cenną przestrzeń, ułatwiają utrzymanie czystości. W dodatku wyglądają lekko i atrakcyjnie, ciekawie skomponowane, mogą wręcz zastąpić wiszący na ścianie obraz.

Teoretycznie większość mebli, które zazwyczaj stawiamy przy ścianie, można też na niej powiesić. Oczywiście pod warunkiem, że nie jest to ciężka szafa czy dużych rozmiarów witryna. Najczęściej wieszamy regały na książki, meble rtv, biurka, ale coraz popularniejsze są też wiszące meblościanki składające się z otwartych półek i zamkniętych szafek. Zaletą takich rozwiązań jest łatwość utrzymania w czystości pomieszczenia - kurz nie gromadzi się pod szafkami - a jednocześnie to, że dają wrażenie lekkości i mniejszego zagracania wnętrza. Decydując się na wiszące meble, warto jednak pamiętać o kilka ważnych sprawach, między innymi odpowiednio mocnych okuciach, które pozwolą bezpiecznie użytkować meble, nawet obciążone bogatym księgozbiorem. W przypadku mebli rtv ważne jest też zadbanie o miejsce na kable i osprzęt telewizora czy innych urządzeń - tak by były niewidoczne, a jednocześnie pozostał do nich wygodny dostęp.

Na polskim rynku klienci wciąż podchodzą do tego typu mebli z dystansem, zdecydowanie wolimy pewniejsze i "trzymające się ziemi" rozwiązania, dlatego w fotogalerii prezentujemy - obok propozycji polskich producentów - również wiele inspiracji z oferty marek zagranicznych. Może Wam się spodobają?

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA