Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja mebli do przedpokoju „Strip Grafikus” marki Allhall. Fot. Allhall

Meble do przedpokoju - gdzie schować ubrania?

  • Autor:
  • 18 lut 2014 07:22

Przedpokój to miejsce trochę niedoceniane, mimo że to właśnie on jest wizytówką naszego domu i pierwszym pomieszczeniem, do którego wchodzą goście.

Przez długi czas pokutowało przekonanie, że najważniejsze meble w domu to te, które znajdują się w salonie, jadalni czy sypialni. W mieszkaniach budowanych jeszcze w latach 80-tych przedpokoje były malutkie, meble do nich kupowano na indywidualne zamawiane tak, aby wykorzystać każdy centymetr powierzchni. Stąd między innymi duża popularność pawlaczy. Od lat 90-tych przedpokoje stają się coraz większe, jednak strefa wejściowa w wielu polskich domach jest jedynie namiastką bardzo ważnej strefy, jaka powinien być hol wejściowy. Często korytarze w mieszkaniach są niewielkie, wąskie, dlatego gabaryty mebli i ich praktyczne wykorzystanie jest tak istotne. Ważne jest, aby szafki były głębokie i częściowo zabudowane, ale nie zajmowały zbyt dużo przestrzeni. Istotnym aspektem doboru odpowiednich mebli jest także charakter, zgodnie z którym urządzone zostało mieszkanie.  – mówi Mariusz Serafin, dyrektor ds. marketingu i aranżacji w firmie Black Red White

  • W kierunku indywidualizacji

    Fot. Archiwum

    Paweł Mikołajczyk, koordynator ds. marketingu, firma Allhall

    Główną tendencją w aranżacji przedpokoju jest funkcjonalność – doceniamy wolną przestrzeń w naszych mieszkaniach. Główna szafa ubraniowa swoje miejsce znalazła w sypialni. Nie zapominajmy też o rosnącej popularności garderoby jako osobnego pomieszczenia. Widzimy coraz większą tendencję do indywidualizacji. Polacy dotychczas zaniedbywali przedpokój, dziś zaczynają rozumieć, że jest on swoista wizytówką ich mieszkania. Tendencję tę zauważają wszystkie firmy meblowe, włączając do oferty kolekcje dedykowane do przedpokoju. 

Ważna aranżacja

Trzeba zaznaczyć jednak, iż propozycje dostępnych na rynku mebli do przedpokojów udowadniają, iż przestrzeń wejściowa może być czymś więcej niż tylko miejscem do odwieszania ubrań. Na rynku jest wiele ciekawych odpowiedników tradycyjnych regałów bądź szafek, idealnie przystosowanych do tej części domu. Co więcej dzięki nietypowym kształtom, czy rozwiązaniom technologicznym mogą one łączyć walory funkcjonalne z dekoracyjnymi. Przestrzeń ta powinna pełnić rolę zarówno reprezentacyjną, jak i funkcjonalną, co często wymaga stosowania rozwiązań nietypowych. Specyfika tej przestrzeni w naszych domach i mieszkaniach sprawia, że pasuje tam konkretny typ brył. Tu wyraźnym trendem jest modułowość, a właściwie wynikająca z niej funkcjonalność – nastawiane na siebie skrzynki, meble chowane jeden w drugi lub wieszane na szynie z możliwością przesunięcia. – potwierdza Damian Zalewski, specjalista ds. public relations w firmie Vox.

Dużą popularnością cieszą się też szafy obrotowe, które łączą w sobie cechy lustra, wieszaka, garderoby oraz szafki na obuwie, rozkładane siedziska i wiszące szafki na buty. Zauważyliśmy, że nasi klienci chętnie korzystają z mebli nietypowych funkcyjnie. Wszystkie te meble zajmują mało miejsca, ułatwiają utrzymanie przedpokoju w czystości oraz gwarantują odpowiednie funkcjonowanie tego pomieszczenia. – mówi Paweł Mikołajczyk, koordynator ds. marketingu, firma Allhall.


WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA