Zestaw wypoczynkowy Monet z oferty sieci Agata. Fot. Agata

Zestaw wypoczynkowy Monet z oferty sieci Agata. Fot. Agata

  • Autor: mg
  • 31 lip 2017 14:53

Meble do salonu. Jak zaprojektować salon zgodnie z filozofią lagom?

Od pewnego czasu na popularności zyskuje szwedzka filozofia lagom, która zakłada funkcjonowanie w równowadze i czerpanie radości z harmonii w życiu. Powinna być ona obecna również we wnętrzach. Jak urządzić cztery kąty według koncepcji lagom radzi Natalia Nowak, ekspert aranżacji wnętrz Agata.

Po pierwsze: równowaga

Lagom, czyli w tłumaczeniu ze szwedzkiego „umiarkowanie”, to filozofia oznaczająca poszukiwanie równowagi we wszystkich sferach życia. We wnętrzach harmonia powinna przejawiać się przez spójne, komfortowe i przytulne aranżacje. Idealnie w koncepcję lagom wpisuje się styl skandynawski, którego estetyka jest kwintesencją równowagi i minimalizmu. Delikatne, pastelowe bądź szare sofy oraz białe meble w salonie dadzą oczekiwany efekt, a przede wszystkim sprawią, że wnętrze będzie gustowne i harmonijne. 

Po drugie: prostota

Bardzo ważnym aspektem filozofii lagom jest prostota w aranżacji wnętrza. Unikaj przepychu i niepotrzebnego splendoru. Jeśli planujesz wymianę mebli – postaw na klasyczne kształty. Planując wystrój pomieszczeń w swoim domu, zdecyduj się na 3, maksymalnie 4 kolory, które ze sobą współgrają i tworzą spójną całość.
 
  
 
 
 


 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce