Sofa V.I.P z oferty firmy Libro na bokach i siedzisku posiada charakterystyczną stebnówkę, która podkreśla linię mebla. Fot. Libro

Sofa V.I.P z oferty firmy Libro na bokach i siedzisku posiada charakterystyczną stebnówkę, która podkreśla linię mebla. Fot. Libro

  • Autor: mg
  • 05 paź 2017 09:15 (aktualizacja: 06 paź 2017 09:24)

Meble do salonu: piękne sofy z dekoracyjnymi przeszyciami

Ozdobne szwy, które pojawiają się na sofach czy narożnikach, przywodzą na myśl stylistykę retro, choć bez problemu sprawdzają się również w nowoczesnych kolekcjach. Tego typu zdobienia są propozycją dla miłośników sentymentalnych aranżacji.

Jak przygotować dom, gdy goście zostają na noc?

Szwy ozdobne równie dobrze sprawdzają się w przypadku mebli nowoczesnych, jak i utrzymanych w stonowanej, klasycznej stylistyce. Nadają bryłom oryginalny charakter, dynamizują ich wygląd, a przy tym emanują subtelną elegancją. Użycie tego typu zdobień bynajmniej nie ogranicza obszaru stosowania mebli, jedynym ograniczeniem mogą być wyłącznie gusta ich użytkowników. A trzeba przyznać, że ściegi dekoracyjne potrafią całkowicie odmienić wygląd mebla.

Paleta stosowanych szwów ozdobnych jest niezmiernie bogata. Zygzakowate, krzyżykowe, o wzorze jodełki… Zwykle pojawiają się w miejscu łączenia tkanin, czyli na brzegach oparć, boków i siedzisk. Ale nie tylko. Mogą także wyłamywać się z projektowych schematów i biec na przykład przez środek elementu tapicerowanego.

Szwami zdobi się nie tylko same bryły mebli, ale również zagłówki i poduszki. Przy tym często producenci używają nici o kontrastowej kolorystyce w stosunku do wybarwienia tapicerki. W ten sposób powstają meble niestandardowe, przykuwające uwagę swym wyglądem.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce