Sofa Chesterfield Velvet. Fot. Dekoria.pl

Sofa Chesterfield Velvet. Fot. Dekoria.pl

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 03 sie 2017 10:08 (aktualizacja: 04 sie 2017 09:15)

Meble do salonu: połączenie klasyki i nowoczesności

Styl klasyczny i nowoczesny, chociaż wydają się tak przeciwstawne, można zgrabnie połączyć w jedną całość. Zobacz, jak zrobić to za pomocą mebli.

Połączenie nowoczesności i klasyki to nawiązanie do kolejnego stylu wnętrzarskiego, czyli stylu fusion. Hasłem przewodnim tego nurtu jest zestawianie kontrastowych elementów wywodzących się z różnych stylów. Warto pamiętać, że czasami w aranżacjach fusion może zapanować chaos, dlatego niezmiernie ważne jest zachowanie proporcji pomiędzy poszczególnymi elementami wyposażenia oraz wybranie jednego stylu dominującego. Najlepiej, jeśli bazą będzie klasyka np. eleganckie meble, a dopełnieniem nowoczesne dodatki i tkaniny. Poniżej wraz z Dekoria.pl prezentujemy 10 mebli, które łączą styl klasyczny i nowoczesny.

Meble Chesterfield, czyli wariacja na temat stylu klasycznego w nowoczesnym wydaniu

Sofy i fotele z kolekcji Chesterfield to eleganckie meble wyróżniające się głębokim pikowaniem tapicerki i ozdobnymi ćwiekami, które dodatkowo podkreślają ponadczasowy, opływowy kształt mebla. Wykonane z aksamitnego, gładkiego materiału oraz drewna kauczukowego (stelaż i nogi). Meble z tej kolekcji nadają pomieszczeniu namiastkę luksusu i nieprzemijającego szyku.

Komoda, ławka, stolik i szafka, czyli dopełnienie zestawu wypoczynkowego

We wnętrzu fusion znajdą się również meble o bardziej masywnych kształtach, ozdobnych wgłębieniach, dekoracyjnych uchwytach czy nawet te nawiązujące do klasycznych form designu. Jeśli chcemy połączyć klasykę i nowoczesność, lepiej zdecydować się na białe lub naturalnie drewniane meble, które staną się tłem stylizacji. 

Połączenie stylu klasycznego i nowoczesnego jest możliwe, wystarczy tylko zachować odpowiednią proporcję.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce