Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja Vievien firmy Szynaka Meble. Fot. Szynaka Meble

Meble do salonu: renesans ciemnych kolorów drewna

  • Autor: mg
  • 10 paź 2017 13:10 (aktualizacja: 19 paź 2017 12:02)

Meble utrzymane w ciemnej kolorystyce potrafią nadać salonowi niepowtarzalny charakter. To idealny wybór dla miłośników klasycznej elegancji i wysmakowanych wnętrz.

Zobacz zestawy rtv w kolorach drewna

W dobie wszechobecnej mody na aranżacyjny minimalizm rodem ze Skandynawii w polskich wnętrzach królują jasne kolory - stonowane beże, delikatne szarości i różne odcienie koloru białego. Przekłada się to również na wzornictwo mebli, które dostępne są w szerokiej palecie jasnych gatunków drewna. Wśród nich prym wiodą buki, dęby i sosny.

Tym niemniej nie zapominajmy o kolekcjach utrzymanych w ciemnych kolorach, których bogata oferta dostępna jest w sklepach. I bynajmniej nie są one przeznaczone wyłącznie do nobliwych gabinetów. Potrafią być także prawdziwą ozdobą salonów, pod warunkiem, że zostaną wyeksponowane w odpowiednio dużej przestrzeni. W innym przypadku mogą zbytnio przytłoczyć wnętrze.

Ciemne kolory dębu i szeroka gama odcieni orzecha to najczęściej spotykane wzory ciemnych mebli. Sprawią one, że salon zyska elegancki charakter, zwłaszcza gdy ciemne meble zostaną skontrastowane z jasnymi ścianami, które stworzą dla nich gustowną ramę. 

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA