Zestaw wypoczynkowy Massimo firmy Gala Collezione. Fot. Gala Collezione

Zestaw wypoczynkowy Massimo firmy Gala Collezione. Fot. Gala Collezione

  • Autor: mg
  • 03 sie 2017 13:02 (aktualizacja: 04 sie 2017 11:46)

Meble do salonu. Sofa czy narożnik - co wybrać?

Mebel wypoczynkowy - sofa czy narożnik - często jest centralnym punktem salonu. Zapewnia komfortowy wypoczynek, ale też stanowi prawdziwą ozdobę wnętrza. Radzimy, kiedy zdecydować się na sofę, a w jakiej sytuacji lepszym wyborem będzie narożnik.

Zobacz 25 najlepszych projektów Piotra Kuchcińskiego!

Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnego mebla tapicerowanego, najpierw powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, do czego będzie on nam służył. Czy zależy nam, żeby stał się miejscem beztroskiego wypoczynku w rodzinnym gronie, czy chcemy tam oglądać telewizję bądź słuchać muzyki, a może to alternatywa na wypadek niespodziewanej wizyty gości, którzy spędzą u nas dodatkową noc? Pamiętajmy przy tym o potrzebach i zwyczajach każdego z domowników. 

Sofy są przeważnie mniejsze od narożników, a ich kształt zapewnia większą mobilność. Jeśli lubimy częste przemeblowania, dla lekkiej sofy dużo łatwiej będzie nam znaleźć nowe miejsce w pokoju. To mebel, który zajmuje zwykle jedną ścianę, ale może stać też pośrodku. Mała sofa bez problemu znajdzie swoje miejsce nawet w trudno ustawnych pokojach. O ile w dużych mieszkaniach sprawdzą się sofy bez funkcji spania, których największym atutem jest atrakcyjny wygląd, to do mniejszych mieszkań warto wybrać meble wyposażone w funkcję spania, które będą praktyczniejsze.

Z kolei modułowe zestawy narożnikowe projektowane są z myślą o przestronnych wnętrzach. Takie meble zapewniają wysoki komfort wypoczynku w pozycji siedzącej, półleżącej i leżącej. Duże zestawy narożnikowe bardzo łatwo można przekształcić w miejsce spotkań towarzyskich. W przestronnych wnętrzach takie meble nie muszą być dosunięte do ściany. Często są ustawione pośrodku salonu, wytyczając strefę wypoczynku. Kolekcje modułowe pozwalają indywidualnie zaprojektować ostateczny kształt narożnika. Większość modeli wyposażonych jest także w funkcję spania i obszerny pojemnik na pościel. W małych mieszkaniach ustawić narożnik w salonie jest nieco trudniej niż sofę, ponieważ zwykle zagospodarowuje on dwie ściany w pokoju. 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce