Łóżko Alion firmy Meble Magnat w kolorze białym. Fot. Meble Magnat

Łóżko Alion firmy Meble Magnat w kolorze białym. Fot. Meble Magnat

  • Autor: mg
  • 04 sie 2017 08:21 (aktualizacja: 04 sie 2017 12:44)

Meble do sypialni. Propozycje minimalistycznych łóżek

Minimalistyczna sypialnia to pomieszczenie o wyjątkowej atmosferze. Nie przytłacza dekoracjami, pozwalając wyciszyć się i wypocząć, - szczególnie, jeżeli znajdzie się w niej wygodne łóżko. Podpowiadamy, jakie wzory i kolory są obecnie najmodniejsze.

Sofa czy narożnik? Radzimy, co wybrać

W sypialni powinno być cicho, spokojnie i przytulnie. Nie ma tu miejsca na zbędne bibeloty, dekoracje są dobrze przemyślane, nie przytłaczając wzorami oraz formami, a meble – stanowią funkcjonalne uzupełnienie pokoju jako miejsca służącego do relaksu i przechowywania. Nie ma ich – oczywiście –zbyt wiele – to szafa lub komoda, dwa stoliki nocne oraz rzecz jasna łóżko, które w minimalistycznej sypialni wysuwa się na pierwszy plan. Jak tłumaczą eksperci z firmy Meble Magnat, producenta mebli drewnianych i materacy, obok koloru, ważny jest kształt tego mebla, najlepiej nieskomplikowany, o prostych i łagodnych liniach, oraz materiał wykończeniowy – szczególnie naturalne drewno, np. sosnowe. Takie łóżko wprowadza do sypialni aranżacyjną harmonię, dając doskonałe warunki do odprężenia.

Ponieważ minimalistyczne łóżko charakteryzuje przede wszystkim oszczędny kształt, niekoniecznie musi być wykonane w czystej bieli. W sypialni, która ma być utrzymana w stylu ascetycznym, równie dobrze sprawdzi się łóżko w kolorze szarym lub w naturalnych odcieniach drewna. Wszystko zależy od gustu urządzającego.

Minimalistyczna sypialnia, mimo oszczędności formy i treści, jest nie tylko bardzo elegancka, ale przede wszystkim przytulna. Główną rolę odgrywa tutaj łóżko, które – choć ma skromne linie  wyróżnia się, będąc jednym z niewielu elementów wystroju wnętrza. Niezależnie od tego, czy będzie białe, szare czy w kolorze drewna, zapewni odpowiednią dozę relaksu – uspokajając wieczorem i dając łagodne przebudzenie.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce