W niewielkiej sypialni sprawdzi się łóżko wielofunkcyjne Modern firmy Komandor. Fot. Komandor

W niewielkiej sypialni sprawdzi się łóżko wielofunkcyjne Modern firmy Komandor. Fot. Komandor

  • Autor: mg
  • 01 marz 2018 13:46 (aktualizacja: 17 marz 2018 12:39)

Meble do sypialni - sposoby na małe wnętrze

Sypialnia to miejsce odpoczynku i wyciszenia, dlatego należy starannie przemyśleć jej aranżację. Niewielki metraż wcale nie stanowi ograniczenia, żeby stworzyć praktyczną przestrzeń. Pomocne w tym są garderoby na wymiar i łóżka wielofunkcyjne.

Aranżacja niewielkich pomieszczeń wymaga kreatywności, a umiejętne połączenia praktycznych rozwiązań z modnym wzornictwem to sposób na stworzenie estetycznego i funkcjonalnego wnętrza. Warto przy tym pamiętać, że w przypadku małych pomieszczeń najlepiej sprawdza się styl minimalistyczny, który dzięki ograniczeniu zbędnych dodatków pozwala uniknąć efektu przytłoczenia. W takich ascetycznych wnętrzach całą uwagę skupiają na sobie meble, które pełnią rolę funkcjonalnych dekoracji.

W małej sypialni najlepiej ograniczyć liczbę mebli do niezbędnego minimum i dobrać funkcjonalne rozwiązania, które pozwalają na uporządkowanie przestrzeni. Wizualny ład aranżacji zapewnią łóżka wielofunkcyjne. Niektóre z nich posiadają trwale połączone z nimi szafki nocne, które wyposażone są w pojemną szufladę na przedmioty codziennego użytku. Zaletą innych są praktyczne schowki i systemy półek.

Na pewno w niewielkiej sypialni docenimy łóżka z opcją podnoszenia, dzięki którym zyskamy dodatkową przestrzeń na przechowywanie pościeli, koców lub innych przedmiotów. Inne modele mają praktyczne wysuwane pojemniki, które można wykorzystać do tego samego celu.

Bardzo często mały metraż mieszkania nie pozwala na wydzielenie odrębnej przestrzeni na garderobę, dlatego jej miejsce znajduje się w sypialni. Idealnym pomysłem na ergonomiczne zagospodarowanie niewielkiej sypialni jest wykorzystanie szafy z drzwiami przesuwnymi, która doskonale zastąpi komodę, mieszcząc w sobie nie tylko ubrania, ale również bieliznę pościelową, koce czy ręczniki. Dodatkowo, zastosowanie lustra na froncie mebla sprawi, że pomieszczenie zyska na głębi i będzie się wydawać bardziej przestronne.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce