Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja "Lace" marki Forte. Uwagę zwracają duże, szerokie uchwyty. Ich kształt został zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie użytkowania przez najmłodszych. Zastosowane listwy boczne brył przechodzą w charakterystyczną nóżkę, nadając meblom oryginalną formę. Fot. Forte

Meble dziecięce. Nowości z polskich sklepów

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 29 paź 2014 07:41

Trwałość, funkcjonalność oraz ciekawy design - oto cechy najpopularniejszych kolekcji mebli dziecięcych i młodzieżowych proponowanych przez producentów.

Funkcjonalność mebli dziecięcych i ich długowieczność  rozumiana jest nie tylko jako odpowiednio długi okres eksploatacji mebla, ale również możliwość użytkowania go przez różne grupy wiekowe. Tu wyraźnie widać dążenie projektantów do tworzenia mebli, które mogą zmieniać się wraz z rozwojem dziecka. Najnowsze kolekcje do pokojów najmłodszych często są projektowane tak, aby umożliwić ich późniejsze użytkowanie przez nieco starsze dzieci, i w szybki sposób dostosować je do nowych umiejętności dziecka i wynikające z tego potencjalne zagrożenia.

Równie ważne jest, aby meble dziecięce miały wiele rozwiązań, które będą umożliwiały praktyczne z nich korzystanie. Przykładem mogą być takie rozwiązania i funkcje jak: regulowana wysokość półek, blatów biurka, czy też różnego rodzaju zabezpieczenia i blokady.

Inną ważną cechą modnych mebli dziecięcych jest możliwość aktywnego wpływania na rozwój dziecka. Dużo uwagi poświęca się więc możliwościom szerokiego spektrum interakcji między dzieckiem a meblem. Dzieci mają prawo bezpiecznie i twórczo korzystać ze swego otoczenia - poznawać schowki, dobudowywać poszczególne elementy, czy wymyślać im nowe przeznaczenie.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA