Kuchnia z elementami stylu glamour. Fot. Agata

  • Autor: mg
  • 08 sie 2017 15:09 (aktualizacja: 10 sie 2017 13:10)

Meble kuchenne. 4 sprawdzone sposoby na modną kuchnię

Kuchnia to jedno z najważniejszych miejsc w domu. To tutaj spotykamy się z rodziną na poranną kawę, wieczorne pogawędki i wspólne posiłki. Jej aranżacja powinna odzwierciedlać nasz styl i tworzyć spójną całość z wystrojem całego mieszkania.

Jak ożywić wnętrze pastelowymi kolorami?

Kuchnia glamour

Styl glamour kojarzy się z przepychem i błyskiem, jednak w aranżacji kuchni wystarczy tylko kilka akcentów, aby osiągnąć ten efekt. Najważniejszym z nich są połyskujące powierzchnie. Dlatego w tego typu kuchni idealnie sprawdzą się meble na wysoki połysk oraz srebrne elementy, zarówno w wykończeniu mebli, jak i w postaci dodatków aranżacyjnych. Decydując się na urządzenie kuchni w stylu glamour, nie można zapomnieć o złotych i kryształowych detalach: lampach, zastawie czy ramkach na zdjęcia.

Kuchnia skandynawska

Kuchnia w stylu skandynawskim to prostota, minimalizm i maksymalne wydobycie światła. To rozwiązanie dla zwolenników nieskomplikowanych form i kształtów. Kuchnia w stylu skandynawskim opiera się na jasnych odcieniach bieli i szarości, które optycznie powiększą przestrzeń i będą doskonałą bazą do dalszej aranżacji. Dobrym rozwiązaniem na urozmaicenie wystroju są dodatki utrzymane w pastelowych lub drewnianych barwach, które doskonale ocieplą surowość bieli, dodadzą charakteru i indywidualizmu wnętrzu. Kuchnia w stylu skandynawskim musi być rozświetlona naturalnym światłem, dlatego należy unikać ciężkich zasłon i firan.

Kuchnia klasyczna

Dla miłośników tradycyjnych wnętrz odpowiednia będzie kuchnia przytulna, ciepła i jasna. Domowy charakter, funkcjonalność i harmonia to główne cechy stylu klasycznego. Urządzając taką kuchnię, warto postawić na meble w odcieniach ciepłego brązu i beżu, które oczarują swoją subtelnością i prostotą, a przy tym będą ciekawą bazą do aranżacyjnych dodatków. Takie kolory są świetnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy nie przepadają za eksperymentami w kuchni. Dodatkowo ponadczasowe, drewniane elementy idealnie skomponują się z kwiatami w ozdobnych doniczkach, ziołami w skrzynkach czy różnokolorowymi dodatkami.

Kuchnia minimalistyczna

Urządzając kuchnię w stylu minimalistycznym, należy kierować się zasadą „mniej znaczy więcej”. Styl ten zadziwia prostotą w myśl zasady - im mniej elementów, tym większy efekt. Wybierając szafki, warto wybrać kwadratowe lub prostokątne, z gładkimi frontami i ukrytymi bądź delikatnie widocznymi uchwytami. Najlepiej sprawdzą się meble w bieli, szarości, graficie. Kuchnia w tym stylu nie powinna być urozmaicana kolorowymi dodatkami. Ich brak zapewni minimalistyczny efekt.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce