Meble.com.pl - komfort na miarę

Uchwyty Hexi. Fot. GTV

Meble kuchenne bez tradycyjnych uchwytów

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 23 marz 2017 13:55

Elegancki minimalizm na dobre zadomowił się w naszych wnętrzach - coraz częściej królują w nich meble o fornirowanych lub lakierowanych frontach. By podkreślić ich urodę, piękno i nowoczesny charakter, warto zrezygnować z tradycyjnych uchwytów meblowych.

Wspólnie z Joanną Repko, ekspertem firmy GTV podpowiadamy, jak w tej sytuacji zapewnić wygodne i funkcjonalne użytkowanie szuflad i szafek.

Nowoczesny design mebli i trend do rezygnacji z uchwytów otworzyły przed producentami mebli nowe możliwości. Jak zastąpić tradycyjne uchwyty meblowe?

W minimalistycznych i nowoczesnych wnętrzach popularnym rozwiązaniem są uchwyty krawędziowe.  Dzięki swojej prostej, idealnie zespolonej z frontem formie efektownie podkreślą linię i styl nowoczesnych mebli. To dyskrecja połączona z wygodą użytkowania, ponieważ uchwyt krawędziowy zapewnia wygodny dostęp do zawartości szafki na całej szerokości frontu.

Z pewnością jest to rozwiązanie podkreślające piękno mebli, ale czy będzie funkcjonalne w codziennym użytkowaniu?

Wygodę użytkowania zapewnia specjalnie wyprofilowany, ergonomiczny kształt uchwytu: półokrągły lub ścięty do wewnątrz pod kątem 45°. Ułatwia to złapanie krawędzi frontu i otwarcie szafki lub szuflady. Frezowane lub wpuszczane uchwyty montuje się do górnej krawędzi szuflady czy frontu szafki dolnej lub do dolnej krawędzi szafki górnej.

To rozwiązanie, kiedyś kojarzone głównie z meblami kuchennymi, coraz śmielej wkracza na salony...

Swoją popularność uchwyty krawędziowe zawdzięczają eleganckiej w swej prostocie formie. W zabudowie kuchennej świetnie prezentują się tworząc efektowny zestaw z cokołem w kolorze aluminium. Doskonale nadają się również do mebli łazienkowych, ale równie elegancko i efektownie podkreślać będą linię szerokich szuflad w naszym salonie. Ze względu na brak ostrych, wystających elementów warto je zastosować również tam, gdzie liczy się bezpieczeństwo – w biurach, wąskich przejściach czy ciasnych przesmykach.

Wzory dostępne w naszym portfolio zainspirowane są na najnowszych trendach rynkowych, więc nawet najbardziej wymagający klient znajdzie uchwyt doskonale harmonizujący z wnętrzem. Szeroka gama kształtów i rozstawów uchwytów ułatwia również ich dobór do wielkości frontu mebla – najpopularniejsze modele jak Profil L, Profil C, Paxo czy Trex dostępne są w listwach o długości 3500 mm i można je swobodnie dociąć do pożądanego wymiaru. Dodatkowo modele Paxo i Trex dostępne są w rozstawie 50, 150, 250 i 350 mm.

Uchwyty krawędziowe to nie tylko piękno aluminium…

Wielbiciele minimalizmu, mocnych kontrastów lub klasycznych, czarno-białych aranżacji docenią delikatną formę uchwytu Hexi, dostępnego w rozstawie 50 i 150 mm. Poza tradycyjną aluminiową wersją uchwyt wykonany jest z przepięknego chromu, a także dostępny w ponadczasowej białej i czarnej odsłonie w eleganckim, matowym wykończeniu, dla których żadna aranżacja nie jest zbyt trudna do dopełnienia.

I na koniec krótkie podsumowanie – dlaczego warto sięgnąć po uchwyty krawędziowe?

Bo doskonale podkreślają design mebli, a równocześnie są niezwykle funkcjonalne. Sposób montażu poszczególnych modeli uchwytów jest inny, ale każdy z nich tworzy wspólną, spójną linię z krawędzią mebla, tworząc estetyczny i efektowny wzór.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA